Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt fogíny helyrejöhet...

Begyulladt fogíny helyrejöhet magától? Vagy házi szerekkel?

Figyelt kérdés

Van egy fogam, ami gyakorlatilag már csak bent maradt gyökér. Csúnyán begyulladt a fogíny. Nem fáj, de azért zavaró.

Azt nyilván tudom, hogy a fogorvos megoldás lenne, de a kérdésem az, hogy lehetséges-e más megoldás? Akár valamilyen vény nélkül kapható gyógyszer vagy öblögető. Vagy ha az jó rá, van itthon egy doboz antibiotikum is.


2023. márc. 11. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Én is így voltam vele, aztán az lett belőle, hogy bedagadt az arcom és úgy néztem ki mint egy hörcsög. Feleslegesen szenvedést, max húzni tudod.
2023. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt már nagyon nehéz húzni, mint írtam csak gyökér van. Jelenleg nincs pénzem fogorvosra, sajnos ez a hónap nagyon húzós
2023. márc. 11. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Hetvegi fogaszati ugyeleten ingyen kihuzzak neked.
2023. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha már olyan rossz állapotú a fog, akkor ha kicsit tudod is csillapítani öblögetőkkel a gyulladást, az állandósulni fog. Húzasd ki a fogad, s rendbe jön az ínyed! Egy húzáshoz nem kell magánorvos, nekik ez nem jelent kihívást, akkor sem, ha már csak gyökér van a fogból. Erre kár lenne antibiotikumot szedni, inkább szájöblögetőkkel próbálkozhatsz, de nem lesz tartós javulás.
2023. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell hozzá pénz. Az ingyenes fogászatra menj, ő meg elkuld a sebészetre. De ezt már írtuk neked.
2023. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Államiba csak akkor megyek, ha szó szerint már a halált kívánom. Főleg az ügyeletről vannak elborzasztó tapasztalataim.

Egyszer ott húzták a fogam. Legalább négyen (de lehet, hogy többen) ültünk egymás mellett ugyanabban a szobában és épp mindenkinek egy rezidens gyötörte a fogát. Mintha nem lenne elég az embernek a saját kínja még azt is nézzem másnak hogy húzzák, fúrják, fűrészelik a fogát.

2023. márc. 11. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Öblögess klórhexidin oldattal. A fogaid 1 hét alatt besárgulnak tőle, de hirtelen, tűzoltásként megteszi. Rendkívül hatásos, teljesen elmulasztja a gyulladásokat. A sárga szín durván 1 hónap alatt lejön.

Viszont minél gyorsabban menj orvoshoz. Írok pár kifejezést amik mindegyike rád vár, ha nem teszed: tályog, állkapocsgyulladás, csontelhalás, agyhártyagyulladás, környéki fogak elvesztése, fogínynekrózis.

2023. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!