Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kivétele mennyir...

Bölcsességfog kivétele mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Tb alapon is kiveszik?

Mennyire fájdalmas?

Lehet e kérni altatást?

Mennyi idő mire meggyógyul?


Bal fent elég sokat fáj az inyem, valószinű a fogam miatt :(


2023. márc. 13. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

Ha nincs begyulladva, akkor is pár napig fáj. Helyi érzéstelenítésben csinálják. Magát a beavatkozást nem érzed emiatt.

TB alapon is elvégzik, ha indokolt.

Kb 2-3 hét alatt begyógyul, ha nincs szövődmény.

2023. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem kellemes, de zsibbasztó után nem a fájdalom lesz a bajod a székben, hanem hogy feszegetik, tépkedik.

Altatás? Légy férfi! Ha nőből vagy, akkor meg pláne!

Én a saját térdműtétem végignéztem monitoron, miközben vésővel és kalapáccsal vésték a csontomat. Egy foghúzáshoz nem kell altatás, totál felesleges kiütni arra az 5 percre, ami alig fáj.

Utána órákig fog folyni a véred a szádba, és az ellen sem nagyon tudsz mit tenni, nekem 2 napra rá is alvadt véres volt a szám, reggelente (nyelvem, mindenem).


Szóval szopó, de nem a fájdalom része.

2023. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha keresztbe áll akkor sokkal jobban fog fájni
2023. márc. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak simán van a fog, normálisan ki lehet húzni, az a legjobb. Semennyire, ha nincs atom módjára begyulladva (tehát jelenleg sem a falat kaparod a fájdalomtól azért). Felül jobb mint alul. Vannak helyek ahol kérhetsz altatást magánban, de ha tényleg rendesen áll a fog, és simán kihúzható, egy pillanat az egész.
2023. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon laposan bujt ki a fog, az inyemből kb fél cm sem lóg ki, de már ilyen vagy 1,5 éve

Gyerek fogkefém van direkt hogy jól beférjen oda is, mert sokat hallom hogy pont azért romlanak könnyen ezek a fogak mert a fogkefével nem mennek ki annyira az emberek


Picit keresztbe is áll, ugy mondanam hogy kb teljesen oldalra nott ki :/


Eddig sosem fajt

Most sem elviselhetetlen a fajdalom de kellemetlen.


#2

Nő vagyok igen, szerintem hagy döntse el magának mindenki mit hogyan szeretne, ne te mondd már meg :D

Volt már kisebb műtétem így tudom hogy jobb mindent altatásban mert legalább nem marad meg egy szörnyű emlék.

Foghúzásom is volt régen, a leghátsó mert szétrepedt, de nem akarom mégegyszer végigszenvedni

2023. márc. 14. 08:05
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a legutolsó bölcsesség fog kihúzása volt a leginkább meglepő, persze nyilván szerepe volt benne a kihúzó orvosnő gyakorlatának is, de gyorsan kijött és a fájdalomcsillapító hatás elmúlta után sem éreztem fájdalmat és 1 hét alatt rendbe jött a seb.
2023. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%

Tb alapon is kiveszik?

Igen, szájsebészeten.


Mennyire fájdalmas?

Erre nem lehet konkrét választ adni. Nekem is szedtek ki többet is, teljesen más élmények voltak.


Lehet e kérni altatást?

Tb alapon nem tudok róla. Magánban lehet természetesen, de nem olcsó, és őszintén kicsit azért túlzás. Én a szedálást/bódítást javasolnám, vénás és tablettás megoldás is létezik. Olcsóbb is, mint az altatás, és őszintén, semmiség az egész. Ellazít, gyorsabban megy az idő, elnyomja a kellemetlenségeket. Viszont nincs olyan kockázata vagy mellékhatása mint egy altatásnak. Saját tapasztalatból is mondom, illetve láttam már pár bódítást a munkám során. Ez is pénzbe kerül, de szerintem teljesen megfizethető. Nem írok konkrét összeget, mert mindenhol más, de közelébe nincs egy altatásnak.


Mennyi idő mire meggyógyul?

Megint nem tudok erre mit mondani, változó. Az első néhány nap nem lesz a legjobb, de ha betartod az orvos által elmondottakat, pár héten belül rendben leszel.


A legfontosabb szerintem, hogy találj egy orvost, akiben bízol. És ne halogasd, mert a probléma nem fog megszűnni, ha nem foglalkozol vele, akkor később sokkal fájdalmasabb és komplikáltabb lesz. És én azt mondom, hogy ha teheted, élj a bódítással, mert nagyon jó lehetőség. Kitartás, hidd el, sokkal rosszabbnak képzeled, mint amilyen lesz.

2023. márc. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!