Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kivehető fogszabályzónál ez...

Kivehető fogszabályzónál ez mennyire fog problémát okozni a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Nemrég vették le a fix, rögzített fogszabályzómat, és kaptam kivehetőt.

A fogorvosom tanácsa: napi 22-23 órát hordani annyi ideig amíg a rögzített fent volt (nekem ez 1 év 3 hónap)

Utána 1 évig éjszaka hordani, és a harmadik évben pedig éjszaka hetente 2-3x berakni.


Nos nekem ezzel az a problémám, hogy az országot járnom, és emberekkel kommunikálok, kb egész úton telefonálok, aztán személyesen is találkozok emberekkel, és velük is beszélni kell.

Első benyomásom, hogy kicsit pösze vagyok tőle, nem tudok minden szót úgy kiejteni ahogy szeretném.

Ezen kívül vezetés közben szoktam általában enni is, és ugye nem sok lehetőségem van fogat mosni. (a rögzítettnél nem ettem amíg az utolsó ügyféltől el nem indultam haza - de mindig majd kilyuakdt már a gyomrom a nap végére, és emiatt vártam a legjobban hogy lekerüljön a rögzített, hogy ehessek útközben)

A lényeg, hogy én már 1 nap után mellőzöm munka közben a használatát, tehát egy nap ilyen 12-13 órát viselem (itthon végig, és alvásnál is). Így nagyon nem jön ki jól, hogy nem tudok vele rendesen beszélni. Az evés ivás csak mellékes.


Nyilván nem szeretném, meg félek is, hogy visszakúsznak majd a fogaim, de azt hozzá kell tennem, hogy a fogorvosom egy ilyen nagyon precíz, minden túlaggodó, túlgondoló, a legroszabbra felkészítő ember.

Szeretett ráparáztatni a dolgokra az elejétől kezdve.

Gondolok itt arra, hogy rögzített fogszabályzóval tilos ezt meg azt enni, harapni...na én 1-2 hónap után ugyan úgy ettem mindent mint mikor nem volt fogszabályzóm. (és soha nem volt gond, még csak egy brekett sem pattant le)


Igazából csak annyit szeretnék tudni, hogy akinek van/volt ilyene mik a tapasztalataitok, mire számíthatok ha így hordom?


2023. márc. 13. 22:07
 1/1 anonim ***** válasza:
32%
Ha van fix retainered is (alsó- és felső fogsor hátsó részére ragasztott drót), akkor elég este hordani. Nekem már egy éve levették, minden! este hordom és egy mm-t sem mozdult el.
2023. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!