Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a lyuk az íny alá hatol,...

Ha a lyuk az íny alá hatol, amiatt nem készíthető tömés, mindenképpen húzás?

Figyelt kérdés
Több olyan fogammal is jártam úgy, ami nem is fájt, de akkora és olyan rossz helyen (szélén) volt a lyuk, hogy húzás lett belőle. Melyik fogászaton menthetik meg az ilyen fogakat is?
2023. márc. 14. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Mindegyiken, sztknál húzzák.
2023. márc. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Ezeket fognyakitöméssel oldják meg (persze ha nem elég mély).

Sztem, keresd fel őket :

link : [link]

2023. márc. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Röntgen kell, ha a gyökeret még nem érte el a szuvasodás, akkor betömik.
2023. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Tragikus latni, hogy ez komoly, hogy huznak, mert az olcsobb. Jaj.

Maganhoz jartam csorokent is anno. Az mar a leg-legvegsobb, ha huzni kell. Meg az a gyokerkezelt fogam is megvan, ami harminc ev mulva szetroppant, es felul csak egy hej. Egy csap a gyokercsatornaban tart egy kompozit tomesdarabot a maradvany hejjal, es jo.

De egyebkent is, a tobbi fog is betomve, masik gyokerkezelt szepen megvan.

2023. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Azért a fognyak az érintett, mert ott alakul ki az ételmaradékból és savat termelő baktériumokból álló plakk, ha nincs megfelelő fogtisztítás. Húzás előtt a gyökértömés és fogkorona is szóba jöhet.
2023. márc. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Tisztázzunk pár dolgot. Minden fog kezelése egyéni elbírálás alá esik. Vizsgálat, röntgen, és utána lehet beszélni a megoldásokról. A fognyaki tömés nem azt jelenti, hogy íny alá ér a szuvasodás, sokkal inkább azt, hogy az íny lejebb csúszott az évek során, és ezen a részen gyakran alakul ki érzékenység (akár szuvasodás is). Ezt könnyű megoldani, szinte semmiség, egy tömőanyag réteg megoldja legtöbbször, ha amúgy ép a fog. Persze van héj, van korona, stb.

Ez a magán vs körzetes örök téma lesz, de igazából nem kell feltétlenül temeti a körzetest. Sőt, sok körzetes rendel magánban is. Vannak kevésbé felszerelt rendelők, és természetesen hanyagabb fogorvosok is, de az egyáltalán nem igaz, hogy a körzetes minden esetben alulképzett, nemtörődöm és csak húzni akar. Oké, nincs a legtöbb helyen mondjuk mikroszkóp, de az alapvető fogmegtartó kezeléseket el tudják látni. Vannak kivételek, pl az enyém is egy bunkó volt, aki folyamatosan megjegyzéseket tett a nőkre, kötekedett, megalázott, tehát megértem a tartózkodást. De nem mindenki ilyen.

A problémára visszatérve: ha íny és csont alatt is van a szuvasodás, az nem menthető. Egyszerűen megvannak a feltételei egy tömésnek, amiknek ez a helyzet sehogy sem felel meg. Nem lehet íny meg csont mellet fúrni, pláne nem lehet oda épkézláb tömést készíteni. Sajnos ez ilyen helyzet. Rendszeres alapos fogmosás, fogkőleszedés sokat segít a megelőzésben. Írták előttem a gyökérkezelést, annak ehhez a történethez semmi köze.

Összegezve, nem mindegy, hogy egy sima kopás, vagy egy nagy, kiterjedt szuvasodás, ami íny és csont alá megy. A fogorvosnak nem célja direkt húzni, semmi előnye nincs belőle. De vannak helyzetek, ahol nincs más megoldás.

2023. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha íny alá hatol, az még nem baj. Ha íny és a csont alá, pláne ha nagyon, na annál tényleg csak húzni lehet.


Ha picit ér a csont alá, akkor speciális kezelésekkel (le kell szedni egy kicsit a csontból, kisebb szájsebészeti műtét keretében) talán megoldható, de vagy sikerül, vagy nem.


De minden eset egyedi, és az általános szájhigiénédtől is függ, hogy látja-e értelmét a fogorvos egy bonyolultabb kezelésnek nekikezdeni.

2023. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem íny alá hatolt, és magán húzta, mert nem lehet betenni az íny alá azt a lapot amivel kialakítaná a tömést, mert különben begyulladna az íny.
2023. márc. 15. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!