Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gennygóc vagy tályog a fogon?...

Gennygóc vagy tályog a fogon? Mindenképp húzás?

Figyelt kérdés

Van 2 fogam, ami elkezdett fájni úgy, hogy most lettek megcsinálva.


Az egyik már be lett tömve kb. 6 éve, de a tömés mellett és közvetlen az ínyemnél is kilyukadt. Nem fájt a fog.

Kitisztította a doki és betömte, viszont a külső lyuk az ugyan úgy látszik (gondolom belülről tömte?) Viszont érzékeny.


A másikból (előző feletti fog), letört egy darab, elkezdett nagyon fájni, másnap mentem is a dokihoz, akkor már nem fáj a gyógyszereknek hála, jól ki kellett tisztítani, mondta, hogy nincs túl jó állapotban.


Előtte fájdalom mentes volt, most meg itt vagyok 2 fájó foggal.

A doki szerint, ha fáj, akkor már csak húzás? Most ez komoly?

Egy fogamat már rossz tömés miatt ki kellett húzni (nem ez a doki tömte-húzta).


Gondolom ezek is gennygócosok azért fájnak


2019. márc. 10. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy bajt okozhat a gennyes fog. A szívre is rámehet. Ki szokták húzni.
2019. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fájdalomról elfelejtettem írni.

Nem kibírhatatlan fájdalomról van szó, viszont eszméletlen kellemetlen, mert kisugárzik a fülembe, valamint a szemöldökcsontomba és a szemembe!

Én az alsó fogra gondolok, hogy az a ludas, de lehet, hogy mindkettő...


A fájdalom néha belenyilal és hasogató, elég éles..

2019. márc. 10. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Gennygócosok? Ha tályogod van, azt azért észreveszed, mert a fog gyökerével megegyező szinten egy rohadt nagy duzzanat látható és tapintható is. Ha valóban tályog, akkor tapintatra olyan, mint a tejes zacskó. És persze nagyon fáj. Ha egy fog idáig jut, akkor igen, azt általában húzni kell, de azért van kivétel, attól is függ, hogy maga a fog milyen állapotban van, úgymond van e értelme küzdeni érte. Most nekem nem egyértelmű, hogy ezen fogak gyökérkezelve voltak, vagy mi történt velük? Nem tartom valószínűnek, hogy betömnek simán egy fogat, aztán néhány nap múlva már tályog lesz belőle.
2019. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnézést! Kicsit érthetetlenül fogalmaztam, de nagyon ideges vagyok.


Nem tudom, hogy gennygócos vagy tályogos e, csak tippelek, hogy valami komolyabb gond van velük.

Egy rágófogamat már ki kellett húzni, annak gennygóc volt a gyökerén, azzal is hasonlóan szenvedtem.


Nem lett gyökérkezelve egyik sem, csak kitisztítva és betömve. A felső fogba kaptam gyógyszert is.

2019. márc. 10. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy kihuzzak, akkor meg szoktak egy kicsit vagni a tályogot, es kijon a genny.
2022. szept. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!