Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 11 éves gyereknek a Dalacin...

11 éves gyereknek a Dalacin keménykapszulán kívül nincs màs adható antibiotikum?

Figyelt kérdés

1 hete szenvedünk a fiam fogàval. A doki Dalacin-t írt fel,de ha a fene fenét eszik sem tudja a gyerek bevenni azt a gyógyszert.

Lelkesen próbàlkozik,de nem sikerül. 1-2 próbàlkozás utàn az adott gyógyszer ki is lyukad a szàjában,így esèlytelen,hogy sikerüljön.

Próbàlta már pohárból,üvegből,szívószàllal inni a folyadèkot,de nem megy.

Raktam màr pudingba, vettem màr lenyelés könnyítő zselèt is,a fejbillentéses technikàt is gyakoroltuk,de semmi.A mézet,banánt,joghurtot nem szereti,de szerintem már nem lényeg,hogy mi lenne a segédanyag,sehogy sem megy.Erőltetni sincs értelme,de így csak szenved.

A tablettàt kicsire törve be tudja venni,de ezt a kapszulàt az állaga és gyors oldódása miatt képtelen!A doki addig nem is foglalkozik vele,míg nem szedi. Magánorvosra most nincs pénzem. A szentkiràlyiban foglalkoznànak vele?Ott fizetni kell bármiért?


2023. márc. 20. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyébként nyugodtan összerághatja, illetve összetörheted neki és a belső tartalmát egy kanálra ráteheted neki mert a szájüregben található vénás hálózaton is van felszívódás így nem kell tartani, hogy nem hatna.


Én 20 évesen is összetörtem és mégis gyönyörűen kifejtette hatását.

2023. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Tegnap este a kilyukadt gyógyszert szétszedtem és beletettem a zselèbe. Csak megnyaltam,de majdnem rókázás lett a vége,olyan keserű volt,pedig 20 éve nem adtam ki magamból semmit,de ettől majdnem sikerült.
2023. márc. 21. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!