Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lányom 7 hetes terhes,éjszaka...

Lányom 7 hetes terhes,éjszaka bedagadt az arca,fogorvosi ügyeletre ment írtak neki Aksolint ami antibiotikum.Jelezte hogy terhes. Valaki szedte már terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Boldog Karácsonyt!

Köszönöm előre is.


2022. dec. 26. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyakorlatilag ugyan az, mint az Augmentin, csak más a neve. Amoxicillin, így lehet szedni terhesség alatt.


Boldog Karácsonyt Nektek is!

2022. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Betegtájekoztatóban nincs benne?
2022. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

#2. Neked és a hozzád hasonló nagyokosoknak ide másolom a gyógyszerek betegtájékoztatójból a vonatkozó részt:

"Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Bármely gyógyszer alkalmazása előtt forduljon tanácsért kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez."

Tudod, a második világháború óta nem szokás terhes nőkön gyógyszerkísérletetvégezni.

Nem, egy gyógyszer betegtájékoztatójába sem fogják beleírni, hogy terhes nők szedjék bátran...

2022. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Ez szedhető várandósság alatt. Mindenképpen menjen majd el fogorvoshoz, ez ilyenkor csak tűzoltás, ami egy nagyon beteg és rossz fogból alakult ki, ki tudja, hogy mennyi baj van még ott.

Boldog Karácsonyt!

2022. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

#3 Hallod anyám, te is kapjál be valami gyógyszert, ami jó a paprikára. :)


Hol támadtam a Kérdezőt? Hol okoskodtam? Másold be lécci.


Lehet tényleg nem olvasták a papírt, sokan nem szokták. És általában az van benne, hogy lehet/nem lehet. 🤷🏻‍♀️


Mondjuk ha az orvos úgy adta neki, hogy tudta, hogy terhes a leány, akkor igen, szedheti. És inkább adok az ő szavára vagy a patikus szavára, mint random gyk-zókéra, de ők tudják.

2022. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

#5. Ott okoskodtál, amikor jöttél azzal a dumával, ami ugye arra utal, hogy a betegtájékoztatót kéne elolvasni.

Az általam idézett részlet a kérdésben szereplő gyógyszer betegtájékoztatójából származik.

"És általában az van benne, hogy lehet/nem lehet. " Te ebben látsz ilyet???

Nem, olyat nem fogsz látni, hogy lehet szedni... De ezt már írtam is.


Az utolsó bekezdéseddel egyetértek, a betegtájékoztatós "tanács" helyett írhattad volna neki egyből ezt.

2022. dec. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5. Ja, és szerencsére nem vagyok az anyád... De innen üdvözöltetem, mondjuk a neveléseddel lett volna még dolga, de ne.
2022. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Az ugye megvan, hogy annak is van kockázata a magzatra nézve, ha a begyulladt fog nincs kezelve? Nyilván nem szedetnének vele antibiotikumot, ha nem lenne szükséges a kismama és a magzat szempontjából is.
2022. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
#6-7 😂😂😂 szánalmas
2022. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!