Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezhet, hogy a mentolos...

Létezhet, hogy a mentolos fogkrém illetve szájvíz erős gyomorsavat, panaszokat okoz?

Figyelt kérdés
2 hete használok egy új termékcsaládot és már napi szinten érzem, hogy áramlik fel a gyomorsav, lepedékes lett a nyelvem... a táplálkozásom nem változott, csak a más fogkrémet és szájvizet használok. Lehet, hogy hülyeség, mintha a mentol irritálna. Más is tapasztalt ilyet? Előtte nem volt ilyen gondom!

#mentolos fogkrém, szájvíz #gyomorsav túltengés
2023. márc. 30. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem nyeled le a szájvizet.


Egyébként meg menthol érzékenység/allergia lehet a háttérben, és lehet nálad csak egy nagyobb mennyiség után jön elő. De a gyomorsav azért lehet teljesen más dolog miatt is. Egyenlőre próbálj meg mást ami nem mentholos és ha változást tapasztalsz akkor megvan az ok. De ennek ellenére én javaslom hogy beszélj erről a háziorvosoddal meg kérj kivizsgálást biztos ami biztos.

2023. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nyelem le, dehogy! Mivel gyakran szedek homeopátiát, ezért nem használok mentolos dolgokat, egy másik probléma miatt próbáltam ki ezeket a termékeket, és tényleg hatékonyak voltak, amíg meg nem jelentek ezek a tünetek... most rosszabbul vagyok, mint eddig bármikor. Évek óta nem volt emésztési problémám... először abban bíztam, hogy elkaptam vmi vírust, és enyhébben élem meg, hogy "csak" gyomorhurut, nem hánytam, de megfigyeltem, hogy fogmosás után erősödtek a tünetek. Ráadásul a nyelvlepedék miatt többször is mostam fogat, mert nagyon rossz íze volt és azt hittem, hogy segít, de egyre rosszabb lett. Most abba hagyom, igen... de nem is gondoltam, hogy még a mentolra is lehet érzékenynek lenni :( Nagyon szomorú vagyok!
2023. márc. 30. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvlepedékre használj nyelvtisztítót:

[link]


Nekem ilyen tüneteim akkor voltak, amikor olyan fogkrémeket használtam, amiben volt Sodium-Lauryl/Laureth-Sulfát (SLS). Attól független, hogy a fogkrém tartalmazott-e mentolt, vagy sem. Konkrétan gyomor fájdalmat okozott. Én is így figyeltem fel rá, ahogy te. Amióta elhagytam, azóta ez nincs. Azóta natúr Dentomin fogport, és olyan fogkrémeket használok csak, amiben nincs SLS.

Plusz: én érzékeny vagyok a Titánium Dioxidra (TD) is, ami fehérítő fogkrémekben szokott lenni, szóval én azt is kerülöm.

Mellesleg se az SLS, de a TD nem egészséges, sőt.

2023. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tartalmaz SLS-t igen, sajnos az is lehet, hogy azt nem bírom. Köszönöm a tippet! Pont ilyen nyelvkaparóm van. Csak tudod a nyelvlepedék is tünet, vagyis hogy milyen.
2023. márc. 30. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ápolónőként tudom, hogy tünet a bevont / lepedékes nyelv, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehessen leszedni. A nyelvtisztítót / nyelvkaparót azért javasoltam, mert fentebb írtad:

"Ráadásul a nyelvlepedék miatt többször is mostam fogat, mert nagyon rossz íze volt és azt hittem, hogy segít, de egyre rosszabb lett", így - gondoltam -, ha nem mosással szednéd le a lepedéket, hanem a célszerszámmal, akkor jobb lehetne. DE ha van, és használod, akkor nyitott kapukat döngetek. :)

Viszont, szerintem érdemes SLS nélküli (ha óvatos vagy, akkor mentol mentes, sőt TD mentes) fogkrémeket keress, és próbálj ki. Mindig olvasd az apróbetűs összetevőket!

A natúr fogport is azért javasoltam, mivel a kisebb kiszerelésű, ízesített változatai szintén SLS tartalmúak, hogy habozzanak. Én úgy használom, hogy a fogkefére teszek egy kis fogkrémet, és azt mártom a natúr fogporba, ezután jöhet a fogmosás, mivel a Dentomin fogpor ízét is szokni kell, de fogkrémmel együtt jobb.

2023. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!