Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz az, hogy a szájsebészeten...

Igaz az, hogy a szájsebészeten nem fogom annyira megszenvedni a foghúzást, mint az általános fogászati ellátás során a sikertelen foghúzást?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam fogászaton.

Az egyik fogamat ki kell húzni (CT-t is készítettek róla).

A "sima" fogorvos megpróbálta kihúzni, de nem sikerült.


A fogam úgy tört le korábban, hogy az ínyem felett egy kicsi rész van, de azt mondta az az orvos, hogy ő nem tud rendesen ráfogni, az a baj. Bevallom, a többszöri nekifutást megszenvedtem.

Végül a sikertelen húzás után az orvos szájsebészetre küldött.


Nekem kicsit ijesztő a "szájsebészet" elnevezés.

Néhányan azt mondják, hogy a szájsebész biztos, hogy simán ki tudja húzni, még annyira sem szenvedem meg, mint a korábbi nekifutásokat. Ha van pici fogrész az íny fölött, akkor talán még vágás nélkül is megúszom.



2023. ápr. 5. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz gond
2023. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szakmai a véleményem, de már volt szerencsém a szájsebészethez is. Egy komplikált eset kapcsán vált szükségessé a beavatkozás, szike, fogó és persze varrat is kellett hozzá. Gondolom efféle kisebb műtétet egy "sima" fogorvos nem vállal, hiszen meglehet, hogy bonyolult módszer szükséges a sikerhez, vagy adódhatnak olyan komplikációk, amikhez nincs eszköze, csak a szájsebésznek. Egyébként páciensként nem különbözött a hagyományos kezeléstől: értzéstelenítés után beavatkozás, plusz egy alkalom a varratszedés, talán kétszer 15-20 perc volt.
2023. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szájsebészet tényleg rosszul hangzik, de nem egy mészárszék az. Ott olyanok vannak, akik minden nap ezzel foglalkoznak, ráadásul olyan eszközeik vannak, ami egy sima rendelőben nem feltétlenül áll rendelkezésre. Ha vágni kell, az sem vészes dolog ám, semmit nem érzel belőle, max annyi, hogy össze kell varrni, ami szintén semmi különös kellemetlenséget nem okoz. Sok embert láttam a munkám során remegve ülni a székbe, majd úgy felkelni, hogy meglepődtek, hogy milyen könnyen ment ahhoz képest, amit gondoltak. Illetve magam is átestem több bölcsességfog műtéten, ahol aztán mindent is bevetettek, de fájdalmat nem okoztak (csak a feszegetés meg a hangok voltak kellemetlenek). Szóval ne aggódj, sok sikert és jobbulást kívánok!
2023. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!