Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak hogy ne fájjon...

Mit csináljak hogy ne fájjon ennyire ?

Figyelt kérdés
Tegnap szájsebészeten voltam kiszedték az egyik fogam. Azóta szenvedek a fájdalomtól. Flector port szedek de az is csak 3oraig hat aztán megint brutálisan fájni kezd. Hiába jegelem. Nem tudom már hogy mit csináljak. Próbálják ki másik fájdalomcsillapítót? Esetleg valami kis praktika? Bármi jól jönne.
2023. ápr. 6. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Tegnap óta nem kellene ennyire fájnia már. Vissza kéne menned a dokihoz, nézze meg, mi lehet vele.
2023. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem bölcsességfogat műtöttek ki januárban, jegelés és Cataflam Dolo segített. 4-5 óránként vettem be a Cataflamot műtét után első két nap. Illetve minden étkezés után brutál óvatosan megmostam a fogaim és a varrat körül is, hogy a kaja maradék miatt ne gyulladjon be az érzékeny terület. Azttán Curasept öblögetőt is használtam fogmosás után. Ha veszel kifejezetten műtét utáni szájöblögetőt, akkor NE öblögesd hanem csak óvatosan próbáld meg a seb körül tartani. Ha szívsz vagy öblögetsz könnyen kiszakadhat a seb szóval NAGYON óvatosan!!
2023. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És az normális hogy a fog helyen egy nagy alvadtvér darab keletkezett. Most reggel így ébredtem nem merem kiszedni. Úristen mit csináljak?
2023. ápr. 7. 08:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj vissza az orvoshoz!!
2023. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Antalbaba ***** válasza:
Az alvadékot NE szedd ki! Ha amúgy nem gyullad be a sebhely (tehát mondjuk az eredeti fájást érzed, ami majd jó esetben elmúlik), akkor a véralvadék szervül, arra nő rá az íny, nem lesz ott egy kráter.
2023. ápr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez az a vérdugó vagy mi amit nem szabad kiszedni?
2023. ápr. 7. 13:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a fájdalmam se olyan nagy mint tegnap.
2023. ápr. 7. 13:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, az a vérdugó amit nem szabad kiszedni. Ha még mindig szenvedsz a fájdalomtól menj vissza az orvoshoz. Én is így voltam vele, visszamentem, majd azt mondta valószínűleg valami befertőzhette a fog helyét. Kitisztította és utána sokkal jobb volt, simán begyógyult.
2023. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem is piszkálom. Csak olyan fura volt úgy megijedtem. Semmi tájékoztatót nem kaptam ezzel kapcsolatban a szájsebészeten. Még jó,hogy nem szedtem ki onnan hanem utána érdeklődtem a dolgoknak. Fájni még mindig fáj de már nem olyan elviselhetetlenül. A gyógyszert se kell olyan sűrűn szednem mint előtte. És ez a vérdugó meddig lesz ott? Kifog esni majd magától. Úgy félek hogy este ha alszom akkor kijön.
2023. ápr. 7. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem fog kijönni. Tudom az emberben van ilyenkor, hogy akaratlanul valahogy “megszívja” a sebet álmában és kijön de ne izgulj nem fog. Ha szépen gyógyul az már onnan sosem jön ki hanem íny lesz belőle. Egy hét múlva ilyenkor már emlékezni sem fogsz rá, hogy kihúzták egy fogadat.
2023. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!