Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szódabikarbóna tehet kárt a...

Szódabikarbóna tehet kárt a koronában?

Figyelt kérdés
Saját fogra régen egy alkalommal hasznaltam, hatásos volt es semmi kart nem okozott, de koronával nincs tapasztalatom, cirkon van. Tudom, nem a legjobb megoldás, de pusztán egy alkalomrol lenne szo. Az elmúlt hetekben cigarettaztam, ami sajnos nyomot hagyott. Elore is koszi!
2023. ápr. 8. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem semmit nem árt ,en is szoktam mosni!
2023. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szabad szemmel nem látod, ne legyél benne biztos, hogy nem okoz kárt. Ha megfogja a cigi a koronát, egy idő után elszíneződik, ez ilyen. Esetleg polírozással lehet próbálkozni fogorvosnál.
2023. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
abrazív anyag, tehát ledörzsöli a fogad
2023. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

korona esetén pedig semmi értelme szódabikarbónával dörzsölgetni

mi a cél? hogy fehérebb lesz tőle egy cirkonkorona?

2023. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolso, nem. Felteszem nem olvastad a leirast, nyilvan nem a korona alapszinen akartam valtoztatni, ami amugy tokeletes feher. A cigaretta okozta minimális elszíneződés eltavolitasa volt a cél, ami nem a fogakat/koronakat színezi el, hanem azok felszínét. Felületi elszinezodes, tehat a kulonbozo dorzsolo módszerek is hatasosak lehetnek, nyilvan nem esznelkul alkalmazva.

Mindegy, beszéltem a fogorvosommal meg aznap, es jovoheten elovarazsolja a hofeher fogaim&koronaim. 🙏🏻

2023. ápr. 10. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!