Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fog csinálni a fogorvos/sz...

Mit fog csinálni a fogorvos/szájsebész ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Volt egy tömött fogam, ami már kétszer is letört, és úgy lett újratömve. Ma reggel fogmosás közben azonban telibe kitört ínyig az egész fogam, és most ott egy nagy lyuk a fogsoromban.

Hívtam a fogorvost, elmondtam ezt neki, és azt mondta, hogy szájsebész nélkül ő ehhez hozzá sem kezd, úgyhogy jövőhèten lesz bent nála egy szájsebèsz menjek akkor.

Mit fognak csinálni így velem?

Az nem opció, hogy kiszedjék, és hiányos legyen a fogsorom, mert ahhoz nagyon fiatal vagyok, és nem érdekel, hogy ,,idővel összetolòdnak a fogak, és nem fog látszòdni". Én tudnám, hogy hiànyos, és az épp elég.

Milyen opció van amivel menthető lenne a fogam? Vagy már csak a csavaros műfog kerülhet szóba, ha kiszedik a rosszat?

Nagyon ideges vagyok emiatt.


2023. ápr. 13. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kihúzza, kiműti. Aztán ha van zsetonod be tudnak tenni bármit.
2023. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mosol fogat, hogy közben letörik a fogad?

Az orvos biztos tudni fogja, hogy mit kell vele csinálni, ha azt mondja, hogy nem lehet megmenteni, vagy nem tudja, akkor legfeljebb menj és kérj másodvéleményt.

Nekem van egy fogam, ami rossz volt és chipsz evés közben tört le több, mint a fele. Gyökérkezelték, aztán tömték és felépítették, most korona került rá, ugyanolyan, mint a többi.

2023. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
szia. apum fogorvos...kicsit ertek a temahoz. hanyas fog? az hogy osszetolodik a fogsorod...nemtom honnan veszed. a lyuk ott sosem tunik el max az allkapcsod sorrvad el idovel uigy hogy nem lehet implantatumot belerakni...nem kerul az olyan sokba...kimuti. begyogyul. es a fogorvos rak egy implantatumot... majd arra raepit egy mufogat ennyi
2023. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
350 ezer egy műfog kb
2023. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2, mint írtam kétszer tört már le ez a tömött fogam, ráadásul egy év alatt. Szerintem az orvos, aki tömte az nem csinált jól valamit...Mikor letört ezelőtt akkor ràgòzàs közben tört le, szerintem ez is nonszensz, pont mint a mostani eset.

3, köszi! Pontosan nem tudom hanyas, de alsó, jobb oldali és talán a hatos. Nem nagyon értek ehhez.

Ezt az összetolòdàst meg mindenki hajtogatja a környezetemben, onnan veszem, de neked jobban hiszek, mert azt írtad, hogy apud fogorvos. Annak érdekében, hogy ne pattanjon le megint a tömèsem, meg ne jàrjak hasonlóképpen, meg ne tátongjon huszon évesen egy hatalmas lyuk a fogsoromban képes vagyok kifizetni érte a pénzt, hiszen így, hogy ez letört, és tulajdonképpen kuka az egész így is több, mint 150 ezrembe került az elmúlt egy évben ez az egy darab fogam.

2023. ápr. 14. 08:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként nem dohányzom, nem iszom alkoholt egyáltalán, és az orvos azt tanácsolta, hogy mogyorót, mandulát meg ilyeneket se egyek. Ezeket is próbálom kerülni, több havonta egyszer fogyasztói valami mogyorós ételt, és ennyi. Mégis letört már most harmadjára, sőt most telibe az egész. Úgyhogy én sem értem.
2023. ápr. 14. 08:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet amúgy is gyengék a fogaid, sajnos ez lehet öröklött is. Kevesebb cukros étel és az elmex gélt kezd el használni, hátha jó lesz majd valamire. Illetve lehet fogorvost kellene váltanod.
2023. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hála az égnek èp fogam sose tört le, csak tömött. Úgyhogy nem gondolnám, hogy gyengèbbek lennének a fogaim, de el fogok kezdeni vitaminokat szedni, illetve a kávét próbálom csökkenteni, mert azt 2-3 cukorral iszom napi egyet. De már például az utóbbi hetekben nem iszom mindennap kávét sem. A cukros üdítőket pedig teljesen letettem már 5 éve.

Az Elmexet próbáltam. Borzasztó vérzett tőle az ínyem, de köszi.

2023. ápr. 14. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért telefonon keresztül azt mondani hogy ki kell huzni eros szerintem. Legalabb megnézhetné mielott ezt mondja. Egyébként nem feltetlen kell kihuzni vannak lehetőségek, de minden attól függ hogy hogyan tört le ez a fog illetve hogy mennyi mindent követtek már el rajta.
2023. ápr. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!