Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsesség fogakkal mit...

A bölcsesség fogakkal mit szoktak csinálni?

Figyelt kérdés

Nekem még nem nőtt ki egy se, de röntgenből látszik, hogy mind a 4 pont oldalra nő, bele a másikba. Nemsokára megyek szájsebészhez, de nagyon izgulok, hogy mit fog mondani. Egyébként minden fogam jó, kicsit torlódott alul is meg felül is.

Mit szoktak csinálni ilyenkor, kinek mik a tapasztalatok? Mennyire fáj, ha mondjuk ki kell szedni és az hogy van?



2018. szept. 28. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A rosszul növő bölcsességfogakat általában kiszedik. A két alsót már a huszas éveim elején kiszedték, még ki sem nőhettek igazán. Na az egy nagyobb műtét, de mivel érzéstelenítik, az sem fáj, csak utána kellemetlen két hétig, amíg fel van dagadva az arc, és a varratok miatt fájdalmas az evés.


Mindkétszer így jártam, és nem tudom azt mondani, hogy kellemes. De kibírható.


A felsők is ferdén nőttek, azzal nincs más gondom, mint az, hogy elromlott mindkét fog: a bölcsességfogak állítólag könnyebben szuvasodnak. Az egyik be is gyulladt, ezért kihúzattam. Semmi volt ahhoz képest, ami egy szájsebészeti műtét, alias első két eset.

2018. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor kiszedik, azt is megcsinálják magánrendelőben, vagy kórházba kell menni miatta?
2018. szept. 28. 15:50
 3/5 A kérdező kommentje:
És milyen az amikor vésni kell? Olyan rossz, mint amilyennek hangzik?
2018. szept. 28. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Ambuláns kezelés, nekem magánfogorvos végezte, ugyanúgy hazamenős, mint bármelyik másik kezelés.


A műtét ismétlem, nem fáj, ha nincs gyulladás. (Sokszor akkor sem, ha van.) Utána rossz, mikor kimegy az érzéstelenítő, és a varrat "húzni" kezd. Az első éjszaka rémálom, de nem azért, mert alszol. Készítsd be a kedvenc zenéidet, azok elterelik a figyelmedet, és lassan elbóbiskolsz majd. (Fájdalomcsillapító első este "kötelező".)


Utána már csak evéskor lesz rossz, majd miután a varratokat kiszedik, rohamos a gyógyulás.

2018. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. szept. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!