Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ventolin nevu asztma gyogyszer...

Ventolin nevu asztma gyogyszernek lehet egyik mellekhatasa a fogproblema?

Figyelt kérdés

Evek ota ezt szedem, naponta (tobbszor) van szuksegem ra. Hiaba mosom a fogam reggel, delben, este es nem eszek edesseget sem, megis, a fogaim kezdenek tonkremenni. Egy even belul a masodik fogam tort kette( egy also es egy felso ragofog, ket kulonbozo oldalon).

Eloszor arra gyanakodtam, hogy a bolcsessegfogam nyomja szet, mivel a tobbi ala nott, de azt kivajtak, mar csak fenn maradt.

Ha most vissza megyek az szajsebeszhez, nem fog bolondnak nezni, ha felteszem ezt- masoknak talan trivialisnak tuno- kerdest? Egyszeruen nem latok ra mas magyarazatot. A csaladban generaciok ota senkinek nem volt gond a fogaval...

19/L


2010. okt. 8. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
sztem biztos, hogy nem attól van. mi is használunk ventolint, a gyerek fogának semmi baja. a fog ezer okból elromolhat. nekem pl majdnem minden fogam tömve van, de 20éves koromig egy tömött volt. most vagyok 27... egyébként nem hiszem, hogy a szüleid fogának semmi baja. meglepődnének, ha elmennének egy panorámás röntgenre sztem.
2010. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szia. Az en fiam is kapott ventolint, igaz csak rovid ideig de a doktorno nem mondta h rossz hatassal lenne a fogakra. Szerintem az ilyen mellekhatas fel kell legyen tuntetve a betegtajekoztatora.
2010. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat. Elmentem orvoshoz, azt mondta, hogy a Ventolin csak szajpeneszt ill. gombas fertozeseket okozhat. Tehat, valoban nem ettol van a problemam, pedig mar tenyleg nem tudtam masra gondolni.

Szornyu a tudat, hogy ennyire romlanak a fogaim, pedig vitaminoktol kezdve, tobb szaz forintos fluoridos fogkremet hasznalok... a legdragabb havi kiadasom a fogam.


Kedves elso valaszolo! Pedig kepzeld ez igy igaz, amiert en nagyon irigy is vagyok.(:

Egyedul edesanyamnak volt problemaja, mert tul sokat mosta es felsertete az inyet, mire az begyulladt. De ezen kivuls soha, pedig szigoruan betartja a harom havonta esedekes fogorvosi vizitet.


Megegszer koszonom a hasznos valaszaitokat, megy a zold.(:

2010. okt. 18. 19:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, felreertettel/ rosszul fogalmaztam! A bolcsessegfogra gondoltam, amikor generaciokra visszemnoleg ertettem. Bocsanat, igazad van!
2010. okt. 18. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!