Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges hogy "átragadt"...

Lehetséges hogy "átragadt" rám a párom szájszaga?

Figyelt kérdés
Barátommal nem olyan rég vagyunk együtt és neki van egy amolyan tipikus szájszaga, amit az utóbbi időben vettem észre nála. Első alkalommal azt hittem, azért kellemetlen mert mondjuk nem evett/ivott eleget aznap. Második alkalommal is ugyanolyan büdi volt, azt hittem véletlen. Na de a harmadik alkalommal, ami tegnap volt, rájöttem hogy nem stimmel már valami. Gondolom mindenkinek megvan a maga szájszaga...Viszont! A baj az, hogy észrevettem hogy átvettem ezt a kellemetlen szagot és a saját számon érzem hogy ugyanolyan mint az övé... és ez taszító. Nagyon. Mit kezdjek vele? Illetve hogyan mondjam meg neki hogy bocsi, mossál már fogat vagy menj el fogorvoshoz. Hogyan lehet ezt szépen tálalni?

2023. ápr. 19. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem noszogatnám, hanem elhagynám, ha ilyen igénytelen.


Bocs, akit rugdosni kell, hogy húzzon el, és csináltassa meg a fogait, ott komoly bajon vannak.

2023. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nem lehet szépen tálalni, hiszen egy kellemetlen, esetleg rossz hírről van szó. Megpróbálhatsz virágnyelven utalgatni rá (el kellene mennünk fogorvoshoz csak egy checkre), de úgysem fogja érteni. Direktnek kell lenni:

Béla, az a helyzet, hogy kellemetlen a leheleted. Azt hittem, hogy csak nem ittál eleget, vagy a reggeli szájszag, de mindig érzem. Biztosan van rossz fogad, elkísérlek szívesen fogorvoshoz.

Így kell. Persze majd jön erre az ellenkezés, de akkor nagyon egyértelműen ki kell jelenteni, hogy te nem tudod ezt a szagot elviselni.

2023. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tele van fogkővel, gyulladt az ínye. Az abban éldegélő bacik nagyon rossz szájszagot tudnak kreálni.

Egyébként pároknál megfigyelhető, hogy egyik a másikat megfertőzi bizonyos baktériumcsoporttal. Szóval előfordulhat, hogy az ő baktériumai áttelepszenek a te szádba, jelen esetben a parodontológiai gondokat okozó csoport.

2023. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
Maximum ha a gyomra miatt van, a helicobacter fertozes elkaphato. Azert nem igy megy szerintem.
2023. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!