Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas a csontpotl...

Mennyire fájdalmas a csontpotlas és implantatum fogászati “műtét” ?

Figyelt kérdés
Nyáron tervezem meg csináltatni azaz potoltatni egy hianyzo fogam valoszinuleg csonpotlas is kell ,de rettegek felső fogrol van szó .Azzal tisztában vagyok ,hogy maga a beavatkozás fájdalom mentes de utánna mire szamitsak :( ? Rettegek

2023. ápr. 21. 09:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia... örülök, h leírtad...én is megyek nemsokára..nekem felül 5, 6 szóval kell csontpótlás.

Tényleg semmi nem fáj?

melyik fájdalomcsillapítót szeded es mennyit?

2023. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#5: Melléfogtam ezzel a válaszommal: a harmadik fogam 4 hónapja lett kihúzva és most megállapították, hogy nyílt arcüregemelés kell csontpótlással. Ez 170 ezer lesz, és oda van írva, hogy a csntpótló anyag grammonként 50 ezer.

Most azt nem tudom, hogy ez utóbbi arra vonatkozik, ha plusz anyag kell, de valamennyi benne van az alapárban is?

Kérdező, nálad hogy volt?

2023. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nekem is felső fog volt szem fog melletti a konzultáción derült ki ,hogy kell csontpotlas nekem aki ki húzta Szajsebesz nagyon megsértette a csont allomanyom a véséssel .Ne izgulj ha jó szakemberhez mész tényleg nem faj semmi ! Nekem irt fel a doki advilt és antibiotikumot melle normafloret .Az advilbol minimum 3-at kell szednem ,de azt mondta ha úgy érzem fajdogal akkor 4advil és 4cataflam dolo amit be vehetek .Én kb 3advilt és 2cataflam dolot szedtem idáig .Amint érzem ,hogy picit sajog veszem is be .Az arcom ijesztően fel volt dagadva ,de fajdalmam így a gyógyszerek mellett nincs ,enni is simán tudok és lehet is bármit ami nem faj hiszen nincs nyílt seb .Plusz két szajvizet irt fel a doki egyiket egy hétig kell utánna le kell azt váltani mert elszinezheti a fogaim .Remelem segítettem .Sok sikert !
2023. júl. 4. 08:56
 14/19 A kérdező kommentje:
Nálam konzultáción mondta a doki ,hogy kell csontpotlas .Nem mondta ,hogy hány gramm stb ott a konzultáción elmondta a lehetőségeim ,hogy csontpotlas implant beültetés vagy hidas fog pótlás azt nem szerettem volna .Rá kérdeztem az arra .Ez nyilván mindenhol más nekem a csontpotlas és az implant beültetés volt 360ezer Ft a továbbiakat akkor kell fizetnem mikor jövök vissza mindig az aktualisat ,nyilván az árak nőhetnek addig .Konzultáció után kérdezz rá ,hogy ha ez mellett döntessz mennyi pénzel kell ,hogy érkezz .Nekem a vég összeg jelenleg azt mondta 600.000 Ft körül lesz ez plusz mínusz de mindig az aktuális kezelést kell fizetni .Tényleg semmit nem éreztem nem érzed ,hogy most csont pótlás történik vagy bármi .Nekem elsőnek betette az implantot és utánna töltötte fel a csontpotlo anyaggal .Az egész kezelés egy tömés feeling, hallod ,hogy Fúr ,kaparaszik ,de nem érzel belőle semmit :) ! Én kellemes csalódással jöttem ki .Az arcom viszont ijesztő volt ,de csak amíg az érzéstelenítés nem ment ki lógott a fel fejem ,meg picit fel van dagadva ,de aki nem ismer és nem tudja mi történt az nem mondana meg .Sok sikert Neked is ! Ha bármi kérdés van írjatok nyugodtan :)
2023. júl. 4. 09:02
 15/19 anonim ***** válasza:

Már kiszámolták az árat, fix 535 ezer, ha nem kell plusz csontpótló anyag, mert az grammonként még 50 ezer. Itt a szájsebész csak az inplant beültetéséig csinálja a dolgokat, ami azután jön, azt a fogorvos.

Két fogam nem rég készült el, de azokhoz nem kellett csontpótlás, az egyik eleve alul van, azzal majd megyek vissza, mert úgy érzem, túl magasan záródik, még csiszolni kell belől.

2023. júl. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen nekem is kiszámolták ,de ugye nyár után szoktak általában emelni az anyagok árán .Én csak jövő nyáron tudok Haza jönni így számolnom kell arra is ,hogy drágább lesz .Jelenleg nekem is 535 vagy 565 öt mondott .Akihez én mentem implantologus es fog szakorvos én nekem mindent o fog csinálni nem is akartam volna több helyre sajnos így ,hogy rövid időt vagyok itthon elég nehéz volt találni szakembert aki tud adni időpontot .A műtétre is be jott miattam vasárnap este úgyhogy én teljesen meg voltam vele elégedve elotte telefonon már beszéltünk akkor már mondta ,hogy az implant beültetés olyan 160-190 és ha kell csontpotlas az kb meg plusz 200.000 sajnos megkérik az arat viszont én mindenképp Ezt akartam nálam szoba sem jöhetett a hidas megoldás az egészséges fogaim nem akartam ,hogy le csiszolja
2023. júl. 4. 16:38
 17/19 anonim ***** válasza:

#5: "nekem az egyik implantátum helyén lévő fogat 2 éve húzták ki, a másikat 46 (!) éve, és nem kellett csontpótlás egyikhez sem."


Elkiabáltam, a harmadikat az implantációkor húzták ki, és ahhoz sajnos már kell csontpótlás. Holnap csinálják...

2023. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Remelem minden rendben volt :) ! Kitartast
2023. szept. 28. 16:09
 19/19 anonim ***** válasza:
Rendben volt, egyelőre nem dagad az arcom, pedig még 11-kor csinálták. Kicsit sajog. Dalacint írt fel.
2023. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!