Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tapasztalatod van...

Milyen tapasztalatod van teljes egészében íny alatt lévő bölcsességfog eltávolításáról?

Figyelt kérdés
Rosszabb, mint a sima húzás? Fájdalmasabb? Lassabb a felépülés?

2023. ápr. 22. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

engem 1 óráig műtőttek :D

de nekem komplikált volt

2023. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gond van vele?
2023. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még előtte állok. Nagyon komplikált eset, kórházi bentfekvés, altatás lesz. A másik 3-at húzták, szedálásban, de borzalmas volt a gyógyulás, közel egy év kellett a felépüléshez, és még most sem tökéletes.
2023. ápr. 22. 15:14
 4/7 Gyenis Péter válasza:
3%
Fordulj azonal fogorvoshoz ne ilyen random embereket kérdezz! Itt egy csomó hülye választ is kapsz. Inkább fordulj ojanhoz aki ért is hozzá. Egyébként én is fogorvos vagyok de nem fogok tippet adni ahoz hogy kihúzd hanem menj el egy fogorvoshoz aki ért is hozzá de egyébként nem fog fájni mert kérhetsz sőt néhány hejen kötelező érzéstelenítést írni. Utána 1-3 óráig nem fogod érezni azt a területett és addig nem is ehetsz de erről egyébként az orvos is biztosan fog tájékoztatni de ha iszol vizet akkor hamarabb elmúlik az érzéstelenítő hatása utána már ehetsz is de lehet hogy egy ideig fura lesz vagy esetleg fájni fog hogyha azon az oldalon eszel de hidd el max egy-két hét vagy hamarabb is elfog múlni. Na de öszzefoglalva nem rosszabb mint a sima húzás és nincs fájdalom ha kapsz értéstelenítőt és kb ugyananyi a felépülési idő de ajánlom hogy vegyél valamiféle inykímélő vagy inyérzéstelenítő vagyérted amítől nem lesz érzékeny fogrémet keress vagy kérdezd meg a fogorvost de én ajánlom a sensodiynét. Igy összefoglalava ennyi lenne és ne izgulj és nem félj Isten veled van.
2023. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából minden válaszodra igen a válaszom saját tapasztalatból. Mondjuk az egy évnyi felépülést nehezen értem, pár hét szerintem a normális. Nagyobb az esély a szájzárra :( Fájni nem biztos, hogy jobban fáj.
2023. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sima kis műtét, melyet fogorvosi székben, helyi érzéstelenítéssel végeznek. Néha kicsit kellemetlen, de egyáltalán nem komoly ügy.
2023. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az enyémet altatásban, műtőben fogják végezni. Nem lehet helyi érzéstelenítésben. Az egy év abból adódott, hogy a mműtét után bakteriális fertőzés (2 féle kórokozó) miatt reaktív arthritiszem lett, a boka ízületben, plusz a feszegetés, rángatás miatt még közel egy évig fájt az állkapcsom. Maguk a sebek szépen gyógyultak és durva fájdalmam is kb. egy hétig volt, de 2 hétig kellett fájdlomcsillapító. Azért tettem fel a kérdést, mert mint benne van, mások saját tapasztalata érdekel. Hogy ők mit éreztek. Nem diagnózis kell, meg kezelési terv. Már felállította az orvosom. De hogy a 4-es nem fogorvos, az tuti.
2023. ápr. 22. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!