Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vélemények? 4 bölcsességfog...

Vélemények? 4 bölcsességfog eltávolítása egyszerre műtéttel éber szedációban?

Figyelt kérdés

Mind a 4 fogamat ki kell műteni,még az ínyemben vannak de tolja el a fogsoromat, ezért van rá szükség. Nagyon félek tőle, volt már valaki akinek egyszerre szedték ki mind a 4-et? Illetve milyen volt utána? Bedagadva zsibbadva stb..


22/L



2023. jan. 31. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal konzultálj.
2023. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre nem húznak 4-et
2023. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre 4-et nagyon ritkán húznak. Ha nem sima húzás, hanem inkább műtét, akkor pláne kizárt. Általában maximum kettőt szoktak egyszerre, oldalanként haladva, de ez sem ajánlott minden esetben. Ennek főleg az az oka, hogy nehezebb a gyógyulás műtét után, szinte esélytelen vigyázni az összes sebre. Nagyon kellemetlen és bonyolult lenne az egész.

A szedációnal több fajtája van, gáz, tabletta, intravénás. Magyarországon szerintem a leggyakoribb a tablettás bódítás, intravénásat kevés helyen tudok, gázról még nem hallottam itthoni körökben. Ha nincs semmi egészségügyi problémád, akkor én nagyon tudom ajánlani. Ajánlom, mint fogászati asszisztens, és ajánlom, mint páciens, akit tablettás bódítással műtöttek. Küldöldön bevett szokás, mert minimálisak a kockázatok, és sokkal könnyebb az egész. Tudtam, hogy mire vállalkozom, mert láttam a munkám során pár bódítást. Mintha kicsit berúgtam volna, bár emlèkszem a dolgokra, pár rèszlet ködös, és minden olyan gyorsan történt. Elszállt minden félelmem, pedig pontosan tudtam, hogy mi történik, nem nagyon lehet ezt elmagyarázni. Fájdalmat egyáltalán nem éreztem, még a feszegetést sem nagyon fogtam fel. Persze ez a szájsebészem érdeme is, olyat választottam, akiben megbízom, mert kiváló szakember. Pár óra alatt elmúlt a hatása az egésznek. Drágának sem mondanám, pedig magánban történt. Én azt mondom, hogy konzultálj az orvosoddal, és ha nincs akadája, kérd bátran a bódítást.

Hogy utána milyen, az sokmindentől függ. Néhány napig kellemetlen, fájdalmas lehet, húzódik a seb, nehezebb a szájnyitás. Fájdalomcsillapítóval kibírható, pár nap-pár hét kellemetlenség. Illetve a tisztítás nehezebb, erről fel fog világosítani az orvos, ahogy arról is, hogy úgy általában mit szabad, és mit nem a fogeltávolítás után. Bocsi, ha bő lére eresztettem, kitartást kívánok neked!

2023. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4-et egyszerre altatásban szednek ki.
2023. márc. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!