Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon el vagyok keseredve,cso...

Babi1987 kérdése:

Nagyon el vagyok keseredve,csomókban hullik a hajam.A hajmosásokra rá szoktam számolni a sírást is újabban. Jelenleg a góckutatás fázisában vok, viszont a fogorvos mivel nincs fájdalmam 3 hét múlva fogad csak.Valaki tudná értelmezni a rtg képemet?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 04:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Hajhullast okozhat ezer dolog, nem csak foggyulladas problema. Korzeti dokitol kerj atfogo vervizsgalatot. 36 evesen akar cukorbeteg is lehetsz, vagy pajzsmirigy problema, vagy akarmi ezer fele okozhatja.
2023. ápr. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem csatoltál képet.
2023. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

hacsak nincs brutalis foggyulladasod amitol mar nem csak a hajad hullana hanem nem kapnal levegot es lazas lennel meg minden, felesleges a fogorvoshoz menni.


a hajnovekedest meg egyebkent hormonok folyasoljak be, nem pedig foggyulladas.


Vervetel, vizeletminta kellene legelsosorban...

2023. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Hármas! Azért, mert te, nyilvánvalóan laikusként nem hallottál még gócbetegségről, nem jelenti azt, hogy nem is létezik. Persze kell a vérvétel, de rossz tanácsot adsz, tévedsz. Amúgy meg olyan diagnózis, hogy "foggyulladás" nem létezik. Mivel itt mások egészségéről van szó, ezért javaslom, olyan témában adj tanácsot, amiről tényleges információid vannak, nem csak sejtéseid. Fogorvoshoz pedig de, el kell menni, ha van panasz, ha nincs. A "gócos fog" tipikusan olyan ráadásul, amiről sokszor nincs is tudomása a betegnek, mert a krónikus gyulladás a csonton belül van, sokszor látszólag ezek jónak tűnő fogak, tipikusan régi gyökérkezelések, vagy valóban rossz fogazat talaján alakulnak ki. Ha nem ad tüneteket (bőrtünetek, hajhullás), vagy senkinek nem jut eszébe ezzel orvoshoz fordulni (ahogy ugye te is tanácsolod), akkor sokszor véletlenül derül ki, egy egyéb általános vizsgálat során, vagy tipikusan idős nénik térdprotézis műtétje előtt egy héttel, amikor jönnek góckutatásra, azt jön az őszinte megdöbbenés, hogy 8 húzni való foga is van és emiatt a műtéte is tolódik, amire 3 éve vár, csak - hozzád hasonlóan - ő a 3 év alatt nem gondolta, hogy komolyan kéne venni azt, hogy fogorvos, góckutatás. Volt szerencsém már egy pár krokodilkönnyhöz emiatt, mert volt, akinek hónapokat tolódott a műtétje, csakhogy én nem óhajtok fogorvosként senki miatt börtönbe kerüli, mert esetleg ő olyan szövődményekbe hal bele, ami visszavezethető fogászati problémákra. Csak hogy tudd, mivel szórakozol, amikor tanácsot adsz. Igen, akár mások életével, szerencsére vannak fogorvosok, akik nálad jobban tudják a szakmát és nem mennek bele a játszmába.
2023. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4


De hallottam gockutatasrol, es ezert irtam hogyha nincs brutalis foginygyulladasa vagy valami hasonlo, akkor verkep/vizeletminta legelsosorban.


Legyen prioritas.


Mert akkor mehetunk sorba az alacsonyabb prioritasu "gockutato allomasokhoz" is, menjen el Indiaba ahol kimaszirozzak a labujjaibol a salakanyagot pl. vagy menjen gasztroenterologiara lehet hogy reflux-a van, menjen csontkovacshoz lehet a nyakaban van valami izom meghuzodva, meg lehetne itt hulyebbnel hulyebb otleteket adni.


De ez ilyen magyar hulyeseg, sok magyar azt gondolja hogy annyi minden a foggyulladasbol van, skizofreniatol kezdve hajhullasig ami azt mondom oke, de ahhoz brutalis foggyulladas kene amitol be is lazasodsz mar meg ilyenek, nem egy hetkoznapi gingivitis rossz szajhigienia miatt. Es igen, volt mar ilyen kerdes hogy foggyulladastol lehet-e skizofren valaki es sokan irtak hogy igen, es fel is voltak szavazva.


Csak fogtam a fejem.


En hollandiaban elek, es az egyik ilyen magyaros dolog amit nagyon nem ertenek meg igy en sem - bar ez amerikaiaktol hallottam - hogy a legkonditol megfazol.


Texasban meg Arizonaban dogivel nyomatjak a legkondikat, es nincsenek megfazva szinte egyaltalan.


Nekem mindegy mit csinaltok, ha hajhullas okat egy enyhe foginygyulladasra akarjatok fogni ahelyett hogy celszerubb vizsgalatokra mennetek el, meg gockutatas, legyen, en csak probaltam otletet adni. Sok egeszseget.

2023. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg számotokra fontos infó lett volna, csak lemaradt, hogy a teljes vérképen túlvagyok. Nem mutatott semmit, még a gyulladásos értékek sem jelzett eltérést. A vizeletben volt némi baktérium. Nőgyógyász kiiírt még több hormonvizsgálatra.
2023. ápr. 27. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez igy mar sokkal jobban hangzik mint egy sima fogorvos!


Esetleg menj borgyogyaszatra is szerintem.

2023. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve hullott csomókban ,énis sírtam minden hajmosàsnàl. Vérvétel nekem se mutatott semmit. Fogàszaton is voltam . Végül arra jutottam hogy a kovidtól. Ugyanis miután àtestem a kovidon utàna, 3 hónappal jött az iszonyatos hajhullàs ,és kb 3 hónapon keresztül tartott, majd magától abbamaradt. Persze vitaminokat meg mindent szedtem. Esetleg nem voltál mostanában kovidos? Persze jobb elővigyazatosnak lenni és végigcsinálni a góckutatàst. Kitartást!
2023. ápr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem kihullott az egész hajam gyerekként..

amalgám tömésem volt és mint kiderült érzékeny vagyok rá. Kb egy év volt mire rájöttünk.

Esetleg neked nincs amalgám tömésed?

2023. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kèrdező megàllt a hajhullàsod?
ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!