Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtétre egy...

Bölcsességfog műtétre egy hónap múlvára kaptam időpontot. Sokat romolhat addig az állapotom?

Figyelt kérdés

Alapvetően azért mentem el röntgenre, mert már kicsit érzékeny jobb hátul, lent. Nem jött ki még a bölcsességfogam, de már nyomja az így alatt a leghátsó őrlőmet.


Az fogorvosom azt mondta, hogy elvileg nem lehet addig gond.


Szerintetek romolhat érdemben az egy hónap alatt? Van tapasztalatotok a témában?


Kicsit több, mint egy hete érzem.


Köszi!



2023. máj. 3. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok. Nekem az egyik bölcsességfogam 20 éves koromban bújt ki körülbelül. Azóta is folyamatosan növöget, néha elindul egy picit, olyankor érzékenyebb az ínyem pár napig, aztán elmúlik fél évre mondjuk teljesen. Még mindig nincs kint, csak félig-meddig, de nem is fog kiférni, mert rosszul áll, és nincs elegendő hely sem neki. De úgy döntöttem, amíg ennél komolyabb problémát nem okoz, én nem erőltetem a kivételét. Kettő másikat már ki kellett szedni, egy meg fekszik az íny alatt teljesen, azzal nem is tudom, mi van pontosan. Mindenesetre a lényeg az, hogy egy bölcsességfog esetében egy hónap az általában nem sok idő. Ha nem okoz elviselhetetlen fájdalmat, akkor ennyi idő nem fog befolyásolni semmit.
2023. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató! Remélem így is marad nálad! Mármint, probléma mentesen.
2023. máj. 3. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!