Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért szuvasodnak a fogaim...

Miért szuvasodnak a fogaim ott, ahol érintkeznek egymással?

Figyelt kérdés
Már szinte az összes felső frontfogam be lett tömve az oldalakon, mert apróbb szuvasodás lett rajta. Naponta 2x mosom őket, szájvizezek, fogjöztisztítózok. Eléggé torlódtak, de meg lettek szabályozva. Szeptemberben került le a készülékem. Erre tegnap észrevettem egy barna csíkot a kettes fogam szélén. Odanyomtam egy fogpiszkálót, és az bizony lyuk, mert belement. Mitől van ez? Már nem is torlódnak, ráadásul mindent megteszek. Most megint tömethetem be. :(
2023. máj. 11. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Plakkfestő tablettát próbáltál? Patikában sikerült vennem, igaz, nem olcsó. Kiderült, hogy hiába gondolom én, hogy az elektromos fogkefével elég alaposan megmosom a fogaim, valójában marad lepedék, de nem is csak a kis résekben, sarkokban, hanem a nagy, sima felületeken is. Egy csomó ideig kellett sikálnom, hogy lejöjjön. Persze lehet, hogy csak én vagyok béna, de valószínűleg neked sem ártana az effajta ellenőrzés, főleg ha problémásak a fogaid. Amúgy meg passz, kérdezz meg egy fogorvost - és kérdezz rá külön is, hogy ő úgy látja-e, hogy elég alaposan tisztítod.
2023. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
szegeny fogorvos...
2023. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első, köszi! Ezt megpróbálom beszerezni. Én is elektromossal mosom egyébként. 😀


Kettes, miért is? Mert van egy páciense, akit zavarnak a rossz fogai és nem a csak a félig kirohadó, gennyes fogakkal megy csak oda?

2023. máj. 11. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
13%

Nem miattad irtam.


Szegeny fogorvosok miket lathatnak...

2023. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!