Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb másfél évig szinte nem...

Kb másfél évig szinte nem mostam fogat. Ennyi idő alatt károsodna, szuvasodna valahol?

Figyelt kérdés

2020-ban volt egy rossz időszakom, (depresszió) ami 2021 után szerencsére rendeződött. Ez idő alatt nem mostam fogat esténként, csak reggel. (Fürödni sem nagyon fürödtem, de ez nem lényeges most.)


Az elmúlt két évben normálisan mostam a fogamat, reggel és este 2-2 percet. Fehérek, egyáltalán nem sárgák. Fogorvosnál 2022-ben voltam miután visszaálltam a rendszeres fogmosásra, panoráma röntgen is volt, mindent rendben talált.


Másfél év alatt hogy hogy nem kezdett el szuvasodni a fogam? Gondolom számít, hogy azért reggelente megmostam. Örülök neki nyilván, csak így utólag visszagondolva furcsa. Kb mennyi idő kellett volna hogy meglátszódjon, hogy alig mosok fogat? Csak kíváncsiságból kérdezem.


2023. máj. 16. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alkati kérdés.

Valakinek rendszeres fogmosàs mellett is szuvasodnak a fogai.

Valakinek nem. Neked szerencséd van.

2023. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miket ettél / ittál? Cukrosat alig?
2023. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2# Mivel az alkoholnak magas a cukortartalma, így igen.


Van itt olyan, aki hasonlóan nem mosott huzamosabb ideig fogat?

Mert annak ellenére, hogy sok múlik a genetikán, érdekelne hogy mennyi idő után kezd el szuvasodni a fog normál étkezés mellett.

2023. máj. 17. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!