Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfog eltávolítás...

Alsó bölcsességfog eltávolítás mennyi ideig tart, mennyire fáj, mi a menete?

Figyelt kérdés
Normálisan, egyenesen áll, de nics kinőve, tehát íny fedi. Nektek van tapasztalatok ilyennel? Ha igen leírnátok?

2023. máj. 16. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy baràtnômnek volt ilyen, - nagyon megszenvedet vele. Ha iny fedi, akkor szájsebész kell hozzá.
2023. máj. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettőt kiszedték, bár nekem elég ferdén állt és csontot is fúrni kellett. Egyik 25 perc, másik 45 percig tartott. Valószínűleg a tiéd jóval hamarabb meglesz. Mivel elérzéstelenítettek, nem éreztem semmit. Utána 2x vettem be fájdalomcsillapítót, de nem volt elviselhetetlen egyáltalán, viszont az arcom fel volt dagadva 4 napig kb.
2023. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mennyi ideig tart, az majd kiderül ha túl vagy rajta. Lehet 2 mp, lehet 10 perc, de akár 1 óra is... Érzéstelenítés után fel kell vágni az íny, ha szükséges, csontot kell elfúrni. Után vagy egyben emelőkkel, vagy darabolva szedig ki a fogat. Ilyenkor fúróval vágják szét. utána pedig osszevarrják. Ha csontot kellett fúrni, legtöbbször antibiotikumot és fájdalomcsillapítót is kell szedni. Utána bedagadhat, lehet szájzár is egy pár napig, ez teljesen normális. Varratszedés általában 1 hét múlva van.
2023. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem tudjuk ott hogy lesz, ez majd kiderül mikor ott vagy. Nálam legalább 45 perc volt anno, fúrtak, faragtak, de amúgy a művelet nem fájt, utána nem kaptam AB-t, 1 hétig szedtem cataflamot napi 4x, 2 hétig szájzáram volt. De ez az én esetem, mindenkinél más, lehet nálad 3 nap múlva minden rendben lesz.
2023. jún. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!