Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékenyek és fájnak a fogaim,...

Érzékenyek és fájnak a fogaim, amiket körülbelül 2 hónapja tömtek, miért?

Figyelt kérdés

Az egyik rohadtul fáj, de főként ha érzékeny. Ezt a fogam húzták ki anno a túl oldalt, csak pont a másik oldalt. És fáj, érzékeny. Másik oldalt nem igazán tudok enni, mert ott hiányzik egy fog. Én nem merek így bele kezdeni a fogszabályzóba. De a hölgy aki levette a mintát, valószínű vár rám, és nagyon gáznak érzem, mert szimpatikus volt nagyon. És most meg nem merek elmenni ugyan ehhez a fogorvoshoz. Viszont nem igazán van pénzem másikra. Menjek vissza hozzá, hátha ki tudja javítani? Én azt a fájdalmat nem szeretném átélni megint, mint amikor csinálta a fognyaki töméseim. Tulajdonképpen csak azért mennék vissza, mert a fogszabis hölgy azt mondta kell még egyet tömni, meg egyet majd húzni, de ez még odébb van. Na és pont ezt az említett fogat lenne, jó kihúzni, de a fogszabályzó, még idő lenne addig meg, hogyan eszek. A másik, hogy érzékenyek a fogaim amiket tömött, és le kéne szedetni a fogkövet is, de fognyaki tömésekkel nem tudom, hogy kibírnám-e főleg, hogy hidegre érzékeny. A másik, hogy a fájós fogamra nagyon nagy lyukat csinált, és ilyen kicsi kis vékony valamit rakott bele, és a körül tömte be. A kis lyuk rajta maradt, lehet azért érzékeny? Vagy a gyökérkezelésre gondolt és előre megcsinálta?


Az érzékenység az megmarad, vagy elmúlik egyszer majd? Vagy van valami trükk rá? Mit tennétek a helyembe?


2023. máj. 19. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Fu… nagyon össze-vissza írsz. A töméshez kapsz érzéstelenítőt, így egy fog nyaki tömésnek sem kellene fajnia.
2023. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindig van próbatömés és ha fáj, akkor az orvos kiszedi. menj vissza hozzá és mond el neki a panaszod.
2023. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy össze vissza írtam, mert gyorsan írtam, éppen ami eszembe jutott.


Nem kaptam érzéstelenítőt egyszer se, azért fostam össze majdnem mindig a gatyám.


Vissza megyek jövő héten.

2023. máj. 20. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha erzekeny tomes utan, az nem a fogorvos hibaja, hanem meg kicsinek latszo lyuk is olyan mely, hogy tul kozel van az ideghez. Ilyenkor keteselyes. Lehet, hogy megnyugszik a fog, de kerulni kell a tul meleget. Nekem egy ilyen honapokig tartott, es aztan 12 telt el, rendben lett. De ket masik fogamnal nem igy volt. Azok gusztustalanul erzekenyek maradtak es egy even belul kb ket napon belul begyulladtak es gyokerkezelni kellett. Az ideget ki kellett olni. Ebbol az egyik harminc ev utan szettort, de meg csapos fogat epitettek ra.

Szoval te tudod, mennyire erzekeny. Fogszabalyzas kell, nekem is volt huszevesen. De tenyleg ne szar orvoshoz menj.

Az, hogy faj, nem az orvos hibaja. Az viszont, hogy nem kinalta fel az erzestelenitest, elegge durva. Vagy nem magan, es sporolas?

2023. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En is zavarosan irtam vegul..
2023. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!