Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csiszolt fogak meddig lesznek...

Csiszolt fogak meddig lesznek érzékenyek? Ha nem megy túl, érzéstelenítővel ragasszák fel a fogászati hidat? Alatta nem fog továbbra is fájni?

Figyelt kérdés
Egy napja csiszolták le két ép fogamat, hogy a köztük lévő foghiányt egy hármas híddal pótoljuk. Egy hét múlva kell vissza mennem hozzá. Mondta hogy ezen a héten vigyázzak mert a lecsiszolt fogak érzékenyek lesznek a hidegre melegre. Viszont nekem nem csak hidegre melegre érzékeny, hanem mindenre (pld ha hozzá ér a nyelvem, vagy ha étel ér hozzá, de ha nem piszkálom nem fáj). Várható hogy az elkövetkező egy hétben túl menjen a fájdalom? Ha nem, akkor a hidat hogy tudja majd felragasztani? Esetleg érzéstelenítővel? Ha igen, alatta nem fog fájni a fog?

2023. márc. 15. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezért szokták elötte a fogakat kigyökérkezelni! Nekem legalább is úgy rakta fel a fogorvos a hidat persze hozzáteszem nem volt ép fogam mindegyik tömött volt és fájtak is, melyik mikor... mai napig van hogy hol jobb oldalon hol bal oldalon elkezd fájni a fogam aztán abbamarad pedig gyökérkezelt fogak amiknek már nem szabadna fájni! Kérdezz rá a fogorvosnál hogy nem e gyökérkezeli a fogadat amire hidat rak! Elvileg ha igy rá rakja akkor sincs gáz mert már tudnak olyat csinálni ha felragasztja a hidat és az alatt elkezd fájni a fog akkor átfurja a koronát és úgy gyökérkezeli a fogat!
2023. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor ideiglenes koronát szoktak csinálni.

Nem érzéstelenítenek és amikor megszárítják a fogat mielőtt feltennék az is borzalmas! Ha már védve van nem fáj

2023. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

azért nem kérdeztem a fogorvost mert ő sem mondta magától, és gondoltam nem szólok bele egyenlőre

#2

Igen ez az ideiglenes korona. Azt mondta hogy ez kb 2-3 hónapig rajta lesz, aztán jön a rendes

2023. márc. 15. 23:36
 4/6 A kérdező kommentje:

#2

Ha védve van, nem fáj akkor sem ha rágok vele?

2023. márc. 15. 23:37
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
31%
Na most szerintem másról beszélünk. Az ideiglenes korona arra való, hogyha lecsiszolja a fogad, akkor arra ott azonnal rárakja és ameddig készül a rendes pótlás, addig rajta van,védi a fogad és nem fog fájni sem. Ha ez nincs rajta, akkor baromi érzékeny, gyakorlatilag semmi sem védi a fogad,ez addig ilyen lesz míg fel nem teszik a pótlást. A felragasztás is egy kicsit rossz, mert akkor is szárítják, meg lehet kell majd igazítani, többször odapróbálja, hogy jól illeszkedik-e, stb.,de nálam miután felrakta a hidat, ez a nagy érzékenység megszűnt pár perc múlva, de nyilván fájhat még kicsit utána pár napig, szokni kell meg mégis csak idegen anyag, állandóan piszkálja az ember emiatt a nyelvével.
2023. márc. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen másra gondoltunk. Olyat amiről beszélsz nem kaptam, emiatt is mondta doki az érzékenységet
2023. márc. 16. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!