Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha valaki sok szénsavas-cukros...

Ha valaki sok szénsavas-cukros üdítőt iszik, attól maradhatnak fehérek és egészségesek a fogak?

Figyelt kérdés

Fogszabim van, de sajnos egyáltalán nem tudok leszokni az édes üdítőkről, (ilyen rostos üdítőt nem szoktam inni) és szinte minden nap iszok, de persze vizet többet.

Azt olvastam a neten, hogy ha túl sok édes üdítőt fogyaszt valaki, az besárgítja a fogakat, még jobban, mint a gumicukor, nyalóka, stb.

De ez nem csontszín kérdése?

Úgy tudom attól is függ, hogy kinek milyen színű csontjai vannak, mert van egy pár barátnőm, akiknek sárgák a fogaik, de rendszeresen mossák.

Ez hogy van akkor?

Nekem igazából fehérek.


2023. jún. 8. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy dohányos fogát és kezét. Teljesen sárgák a nikotin miatt.


Használd a józan paraszti eszedet: ha sok cukros üdítőt iszol, az szerinted hosszú távon jót fog-e tenni a fogadnak?

Segítek: nem.

2023. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pont hogy károsítja a zománcot a sav meg a cukor
2023. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gungasam ***** válasza:
A szénsavas italok palackjaira rá van írva mi van bennük. Ha ez nem riaszt el hát csak igyad! Lelked s fogad rajta. Tartósítószer, ételszínezék, savak, mesterséges aromák. Leginkább a szénsav és a cukor ami árthat.Én akkor inkább maradok az egyszerű bor mellett. Abban legalább valamennyi természetes is van.
2023. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!