Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogambol benőtt a hús,vagy...

A fogambol benőtt a hús,vagy az íny(őszintén nem tudom),a fogorvos kihúzza,vagy operálni kell?

Figyelt kérdés
Nagyon elhanyagoltam,ennek oka hogy kis koromban egyszer egy öreg fogorvos szó szerint szilánkokra törte a fogam,azóta rettegek a fogorvostól

2020. okt. 26. 12:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Előbb kijött a tömés,aztán pedig letört,végül benőtt a hús a fogamba
2020. okt. 26. 12:16
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen, hogy belenőtt az íny a lyukba, és simán gyökérkezelte az orvos. Ha húzni kell, akkor se a benőtt íny lesz a gond, hanem ha már elhalt a fogad, akkor esetleg túl törékeny és szétreped húzás közben. Vagy ha nagyon letört, akkor nem tudja hol megfogni. De a lényeg, hogy menj el, aztán az orvos megmondja, mi a pálya. Sajnálom, hogy ez történt veled gyerekkorodban, de ha sikerül most végre túltenned magad rajta (mert kifogsz egy normális orvost), akkor remélhetőleg a további romlást meg tudjátok előzni.
2020. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam letört (félig hiányzó) kisörlőfog helyére nőtt be a hús. De sikerült betömni azt a fogat. (Bár nem elsőre)
2020. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!