Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szeretnék elmenni fogorvoshoz,...

Szeretnék elmenni fogorvoshoz, de évek óta nem voltam. Ki hogy vette rá magát hosszú kihagyás után?

Figyelt kérdés
Nincs semmi dráma a számban, mostam rendesen a fogaim, fogselymeztem, de azért eltelt jó pár év és néhány tömésre biztos szükség lenne. Viszont egyszerűen nem tudom magam rávenni, hogy időpontot kérjek.
2023. jún. 9. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:

De mitől félsz? Hogy mit szól a fogorvos, vagy hogy túl sokat romolhatott azóta a fogad?

Én is régen voltam, mert a covid időszak alatt egyszerűen fel sem vették a telefont, hiába próbálkoztam, utána hirtelen rengeteg elfoglaltságom lett, aztán meg elfelejtettem. Jövőhéten fogok időpontot kérni, de jobb későn, mint soha.

2023. jún. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, egy drága magánfogászatra jártam évekig, de aztán csalódtam bennük.

Igazából azért nem mentem eddig, mert nem talaltam olyan orvost, akiben bizhatnek.

Most talan megvan, de bennem van a felsz, mi van, ha o sem az igazi.

Hülyén hangzik, de attol felek, hogy "szetbarmolja" a fogaim.

2023. jún. 9. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ezt megértem, nekem is volt egy nagyon drága fogorvosom régen, aki egy nagy kárt okozott az egyik fogamban és évekbe telt helyrehozni. De ma már a neten annyi vélemény elérhető a fogorvosokról, utána lehet járni, lehet kérdést kiírni... Pl. akár itt is kiírhatod, hogy a környékeden ki melyiket ajánlja. Meg vannak ilyen orvosos oldalak, fórumok, facebook, reddit, stb. Kérdezgess több helyen!
2023. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En addig rettegtem csak a fogorvostol, amig nem kaptam erzestelenitot es jottem ra, hogy mekkora kulonbseg.
2023. jún. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Ennyi erővel soha semmilyen szolgáltatást ne vegyél igénybe, mert "mi van, ha szétbarmolja". Még egy jó hírű fogorvos is járhat úgy, hogy rosszul méri fel a helyzetet, nem azért, mert rossz ember, hanem mert az adott szituáció az addigi tapasztalati alapján adott diagnózisnak felel meg, holott kivételesen lehet mégsem az. Ez nem egzakt tudomány, ráadásul a fogorvos hozott anyagból dolgozik, sokszor irreális elvárásoknak kell megfelelnie, vagy a beteg nem akarja meghallani a tényt, hogy a fogat nem érdemes már mentegetni, vagy a szájhigiéniáján komolyan kéne javítani ahhoz, hogy tartós legyen az eredmény. Ezek is közrejátszanak, ha egy kezelés végül nem jól sül el. De szétbarmolhatja a szerelő is a mosógépedet, a kardiológus a szívedet, a fodrász a hajadat, az asztalos az ajtódat, vagy a Wizzair cseszheti el a foglalásodat. Mégis kihívod a szerelőt, ha kiönt a mosógép, elmész a kardiológushoz, ha extrázol, levágatod a hajadat, hogy kinézz valahogy, csináltatsz bejárati ajtót és elmész nyaralni is anélkül, hogy rettegnél. Ahol emberek dolgoznak, ott mindig van hibázási lehetőség, de nem reális úgy élni, ha folyton attól tartasz, hogy ki és mit csesz el, az meg simán nonszensz, ha te a felsorolásból mindössze a fogorvosoktól rettegsz egyetlen egy rossz tapasztalat után. Nekem több fodrász is cseszte már el a hajam, mégis addig mentem, amíg nem találtam valakit, aki jól dolgozik és nem álltam neki itthon bohóckodni vele.
2023. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hat azért a mosógépet ne hasonlítsuk már össze az egészségünkkel. :)

És igen, egyébként semmilyen orvosban nem tudok megbizni, mert rengetegben csalódtam mostanában.


Tömésnél pl. tudtommal rétegekben kellene tömni a kompozit zsugorodása miatt, de sikerült egyetlen gombocbol kialakitania a relative nagy tomest.

Meg tudtommal fogkoeltavolitas utan mindig hasznalni kellene polirpasztat, az is allando jeleggel elmaradt.

Meg hasonlo "apróságok".

A kofferdam (nem) használatáról meg ne is beszéljünk....

2023. jún. 10. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Éppen azért írtam több példát is, de látom sikerült megragadni a lényeget :)

Akkor másként fogalmazok: úgy beszélgetünk erről a kérdéskörről, mintha nem neked lenne fontos. Én is, az összes gyakorin portyázó, de még a fogorvosod is nagyon jól fog aludni attól még, hogy neked az elhanyagolt fogazatod talaján komoly fájdalmaid lesznek. Nem a fogorvosnak lesz nehéz kimondania egy hétszámjegyű (milliós) összeget, amikor egy szép nap arra ébredsz, hogy enni sem tudsz rendesen, beszélni sem, esetleg a foghíjas mosolyod miatt jobb állásoktól esel el, és döntesz úgy, hogy már nincs tovább, ott abban a szituációban neked lesz fájdalmas a felismerés: ez a sok év elhanyagolás akkora összegekbe fog neked kerülni, amit egyben nem láttál még és nem is reális, hogy a közeljövőben ennyid legyen, rosszul fog esni, amikor beközlik júliusban, hogy neked idén már hollywood mosolyod nem lesz, mert sok és időigényes kezeléseken kell átesned, amiért persze minden szabadságodat meg szabadidődet fel kell áldoznod. Ha pedig soha nem leszel olyan anyagi helyzetben, hogy végül valami rágásra alkalmast csináltass a szádba, akkor is mindenki boldogan fogja enni körülötted a hamburgert, a steaket, a tofus anyámkínját, míg te leéled majd életed második felét turmixszal és pürével. Neked fontos, nem másnak. Ennyit tudok erre mondani, ha kérdés merülne fel, ki hogy vette rá magát. Hát úgy, hogy egyelőre a fogromlásnak vannak súlyos, életminőséggel járó következményei és van az a pont, amikor még milliókkal a zsebedben sem lehet már mit tenni. Ami még mindig csak az érintettet fogja zavarni, senki mást nem fog érdekelni.

2023. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha világéletemben odafigyeltem a fogápolásra, fogselyem, szajviz, 2*3-4 perc fogmosas, elmex gel/tooth mousse, fogszabalyozva is vannak a fogaim+6-9 havonta leszedetem a minimalis fogkovet is dentalhigienikussal, és 40+ évesen összesen 4 tomest sikerult eddig osszehoznom, minden további fogam ep, valószínű, hogy millios osszegu problemak vannak a fogaimmmal...
2023. jún. 13. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!