Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy év kihagyásával újból...

Egy év kihagyásával újból használni az éjszakai fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve hagytam abba az éjszakai fogszabályzó használatát. Rendes fogszabályzó előtt kellett használnom csak azt mondták az állandóshoz ki kell húzniuk négy teljesen egészséges fogamat, de azt nem akartam. Úgyhogy ez annyiban maradt.


De most csak az éjszakait elkezdeném újra használni mert az szépen beállította akkor csak nem tudom menyire egészséges ez a fogaimnak vagy szabad-e? (felső állkapocs tágítására van, állítható)


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2018. okt. 13. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1 és sok idő, szerintem megérné konzultálni egy orvossal.
2018. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Alapvetően azzal semmi baj ha 1 év után újra hordod, DE orvos kell hozzá! Ha a régi fogszabályzódat használnád mindenképpen állítani kell rajta az orvosnak, mert egy év kihagyás után először kicsit lazábbra kell húzni, másrészt változhatott kicsit pl.a szájpadlásod, és előfordulhat hogy újra foglenyomatvétel lesz belőle. Ezt nem érdemes elhanyagolni, mert ha az orvos úgy látja kell, akkor valószínűleg kell, és az nagyban segít hogy ne károsítsd a fogad. Persze lehet hogy erre semmi szükség, csak kicsit lazábbra veszi és mehetsz haza, ez attól függ hogy az orvos hogy látja. :)
2018. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia,nekem is most lesz fogszabim és ki kell hozzá húzni 4 egészséges fogamat :( eleinte én is féltem tőle,de rájöttem,hogy egyre rosszabb lesz,ha nem kezeltetem és inkább 4 fogam bánja ,mint az összes.
2018. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is azt mondták ki kell húzni 4 fogamat, átmentünk másik helyre ahol beragasztotzak egy tágítót, (egy ilyen fémszerkezet) és megmaradtak a fogaim, és be tudták rakni úgy az állandót, és most alvós van nekem. Ha a régit használnád menj orvoshoz, mert nekem már 4 nap kihagyás után is rettenetesen fájt visszarakni, nemhogy 1 év... 1000000% hogy kinőtted.
2018. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!