Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akár már egyetlen alkalommal...

Akár már egyetlen alkalommal után egy doboz energiaital is maradandó károkat okozhat a fognak/zománcnak?

Figyelt kérdés
Ezt valamikor még az interneten olvastam, de simán lehet csak valami nonszensz vagy ijesztgetés. Amúgy én nem szoktam inni egész életemben a 27 évemben kb 5ször került rá sor. Csak kíváncsiságból érdekelne, mert tegnap becsúszott egy annyira álmos voltam és végig csak az járt a fejemben, hogy hazaérjek ébren, de nem volt a legjobb ötlet, mert valahogy nem bírtam testileg és utána vagy majdnem egy nap kellett hozzá, hogy elmúljon a savas ph érték és visszakerüljön minden a normál kerékvágásba. A gond az nem is a koffeinnel lett volna, azzal nincsen bajom, hanem kifejezetten a sok sav bántotta a gyomrom meg fél-1napig a fogaim is ilyen érdesek voltak aztán szerencsére elmúlt mindkettõ. Remélem csak ilyen átmeneti panasz volt, semmi hosszútávú vagy maradandó. Bár ismerõsömnek régebben az lett tõle igaz õ rendszeresen itta sok-sok éven keresztül és nem keveset. Ha valaki issza az még önmagában nem jelent rosszat, de én egy kicsit speciális eset vagyok a zománcommal sajnos voltak már gondok régóta bár egy ideje végre stabil es fogaim is egészsegesek. (nemrég voltam kontrollon) de azért nem árt odafigyelnem, mert attól még sajnos hajlamos vagyok fogérzékenységre stb.

2023. jún. 14. 01:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Egy elfogyasztásának nincs jelentősége.
2023. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!