Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért szuvasodik alá minden...

Miért szuvasodik alá minden tömésem, ha rendesen mosom a fogaimat, és máshol nem is lyukad a fogam?

Figyelt kérdés

Olyan 4-5 éve elhatároztam, hogy megcsináltatom a rossz fogaimat. Így is tettem, betömtek négyet. Azóta nagyon alapod szájápoló lettem. Nem is lyukadt kis egy fogam sem. A tömöttek viszont alá”rohadtak”. Az egyiknek most tört le a fele, ezért mentem el dokihoz (évente járok ellenőrzésre, de még mondani sem mondta, hogy bajuk lenne), és csinált panoráma rtg-t. Azon látni, hogy mind a négy alá van szuvasodva. Ezt gyökérkezelni, a másik hármat tömni kell. A többi, “bontatlan” fogam viszont ép. És nem tudom az okát. Rosszul csinálta volna meg az orvos? Nagyon szeretem ezt a dokit, mert nagyon megnyugtató, de most picit kételkedni kezdtem.

Napi 2x mosok fogat elektromos fogkefével, szájzuhanyozok és szájvizet használok… de jó a technikám, mert fogkövem is alig van azóta, hogy tudatos szájápoló lettem. A lyukas fogaim is tök elszórva vannak a számban, így azt sem lehet mondani, hogy egy helyen jobban mosom.


2023. jún. 24. 10:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*bocsánat az elírások miatt, siettem.
2023. jún. 24. 10:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ideje orvost váltani. Ez nem általános. Megnyugtató, ezen közben jó fogorvost azért lehet találni.
2023. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem állnak szorosan? Nekem azért szuvasodott alá egy fogam. Doki mondta, hogy fogköz tisztító pálcika kell, mert a fogkefe nem éri el a fog alját, ha nagyon szorosan vannak a fogak egymás mellett.
2023. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Viszonylag szorosan állnak, de erre használom a szájzuhanyt. Meg a többi is szorosan áll, mégsem mennek tönkre.
2023. jún. 24. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyrészről meg kell kérdezni az orvost, hogy szakmai szemmel is jó-e már a szájhigiéniád. Amit itt elsoroltál, az mind szép és jó, csakhogy a hangsúly a mechanikai tisztításon van. Totál mindegy, hogy mivel öblögetsz, az nem hozza le a plakkot, ha nem jó technikával mosod a fogad, akkor minden utána teljesen mindegy. Olyasmi, mint mikor mosogatni szeretnél, de szivaccsal csak nagyjából mosod át, mert azt gondolod, hogy az odaszáradt kaját majd a folyóvíz is lehozza. Nem derült ki, hogy hol és mekkora töméseid vannak, de a restaurált fogazat mindig ún. locus minoris resistentiae vagyis olyan fog lesz, ami a legkevésbé fog ellenállni a külső behatásoknak. A mai modern tömőanyagoknak nagyon nagy hátrányuk, hogy iszonyat technika érzékenyek, ha bármi miatt nem jól sikerül a tömés vagy neked mégsem olyan jó a hozzáállásod, mint hiszed, nagyon gyorsan alászuvasodik. Mindemellett igen, érdemes megkérdezni másik orvost, mert egy dolog az orvos stílusa és más, hogy tud-e bánni ezekkel az anyagokkal.
2023. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jól tudom. De járok dentálhigénikushoz is, ő is megnézte a technikámat.
2023. jún. 24. 18:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem tudom, hogy mennyire sikerültek jól a tömések. Én nagyon félek az orvosoktól, a jelenlegi dokim az egyetlen akinek ki merem nyitni a szám, szóval nem tudom.
2023. jún. 24. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Félelem ide vagy oda, én is az orvosváltást javaslom, mert nagyon valószínű, hogy a mostani szarul csinálta meg a töméseidet. Az enyémek is mind aláromlottak egy éven belül, ráadásul belülről kifelé, ami egészen biztosan nem a saját hibám, és mindegyik ugyannak az orvosnak a műve volt. A hipermodern kompozit tömőanyagok egyébként is sokkal hamarabb elválnak a fogtól, mint a jó öreg amalgám.
2023. jún. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem is belülről kifelé! :( Csak az látszik, hogy a tömés mentén egyre jobban barnul a fog. :(
2023. jún. 24. 20:18
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha kétségeid vannak, mindenképpen érdemes más orvost megkérdezni.

A félelem pedig nem tudom miből fakad, de nem érdemes nagyobb s3gget keríteni neki, mint amiről valójában szó van. Mert mi történik, ha egy másik orvosnak is kinyitod a szád? A végén még jól betömi a fogad? Ezeket kell végig gondolnod magadban, hogy nem reagálod-e túl. Ez egy mindennapos beavatkozás, nem szülni mész.

2023. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!