Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemesebb lenne ásványvizet...

Érdemesebb lenne ásványvizet inni, vagy valami más alternatíva?

Figyelt kérdés

Néhány éve olvastam erről a "zero waste" mozgalomról és bár egy jó ideje elengedtem ezt, az még megmaradt hogy egy üvegbe töltöm a vizet mindig és azt iszom. Régóta van az hogy a felső ajkamon kijönnek ilyen dozzanatok, van hogy vérzik, hólyagos.

Az orvos azt mondta herpesz kaptam rá krémet. Meg aztán mindeféle cuccot vettem rá. Na de amire nem gondoltam, hogy az üvegben lehetnek baktériumok és a tetején konkrétan áll a mocsok. Hiába mososm ki az üveget a tetejét nem tudom. Erre nem gondoltam, mindig azt hittem hogy kinyaltam egy nőt, vagy smároltam valakivel és azért. De a herpesz állítólag magától is helyrejön, gyógyszerekkel meg fix hogy rendbe kéne jönnie.


Na még amit nem írtam, hogy a 2 ponton ahol kijön ez a duzzanat pont az a két metszéspont ahol az üveg a számhoz ér. Ez volt gyanús aztán utánaolvastam.


Érdemes lenne ásványvízre cserélni ezt az üveget. Akár minden nap újat venni. Mert egy az hogy csúnya, de fáj és húzódik is a bőr.



2023. júl. 1. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Azért biztos el lehetne mosni alaposabban is azt az üveget és akkor nem okozna gondot. Hogy szoktad csinálni és milyen gyakran?

De az is egy opció, hogy kitöltöd pohárba és abból iszol, mikor van rá lehetőség.

2023. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fertőtlenítsd annak az üvegnek a száját! A sima, olcsó hypo is tökéletes.
2023. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 harebell ***** válasza:
78%
Vegyél olyan kulacsot vagy palackot, amit könnyebben el tudsz mosni. Olyan is van, ami mosogatógépben mosható. Meg fertőtlenítsd néha, én az enyémet hetente beáztatom.
2023. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Használj normális, elmosható kulacsot.
2023. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a napi 2 palackot kidobok mert ásványvizet iszom, meg az 5 éve ugyanazt a retkes palackot nyúzom között van átmenet.


Ha bolti kulacsot nem akarsz, akkor pucold ki normálisan a flakonodat, vagy vegyél egy új flakont havi 1x, vagy kérd el egy rokonodtól.


Esetleg allergia nem lehet? A palack anyagára. Ha az, kulacsból van fém vagy üveg, utóbbi egyáltalán nem allergizál, de törékeny persze.

2023. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A poharas megoldás azért nem értelmes, mert akkor már egyből a csapból pohárba önteném és nem kéne a kulacs.

Régen volt fém azzal az volt a baj, hogy a kupak rozsdásodott és szorult.

Meg van olyan fém amúgy is zavar mert nem átlátszó így nem látok bele.

Nincs mosogatógépem.

Egy direkt erre a célra árult kefét vettem hozzá.

Elvileg havonta szoktam, de van hogy nem sikerül tartani.


Itt csak a hipós válasz és az 5-ös volt ami közelebb vitt a megoldáshoz.

Igen az még tényleg jó lehet, hogy gyakrabban veszek ilyen üveget. Mert bár keletkezne üveghulladék mégis jobb mint a műanyag.

Ecetet olvastam fertőtlenítésre de ha már egy hét alatt elhasználok egy üveg ecetet, vagy egy hétig ihatom az ásványvizes flakonnból ugyanott vagyok.

Meg a probléma a csavaros résznél van, aki tudja hogy milyen a csavarozás tudja hogy van egy bemélyedés a kupakon. Tehát nem is az üveg gázosabb hanem a kupak, mert az műanyag és megáll benne a nedvesség is.

2023. júl. 1. 23:05
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Ezermilliárd féle kulacs van, aminek nem szűk, csavaros a teteje. Válassz olyat, amit könnyű elmosni, akár szivaccsal is és minden nap este mosogasd el mosószeres vízzel. Nekünk van vagy 5 féle, egyikkel sincs gond, normálisan takaríthatóak szivaccsal.
2023. júl. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen üveget használsz? Csak mert nehéz elképzelni, hogy nem tudod elmosni. Bár nekem ez az egész kérdés kicsit szürreális egy felnőtt embertől.
2023. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!