Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkrém alternatíva?

Fogkrém alternatíva?

Figyelt kérdés

Óvodás korom ótahányingerem van a fogkrémtől. Mindegyiktöl. Ha csak rá gondolok már kezd hányingerem lenni. Ha a szagát megérzem öklendezem. 1x próbáltam ki azzal fogat mosni. Azonnal ki hanytam az aznapi ételemet.


Ezért szimplán meleg vízzel mosom. De szeretnék kipróbálni valami alternatívát mert tudom hogy ez így nem jó.


Tudnátok nekem valamit ajánlani? Házi lenne a legjobb.


Annyi a kikötés hogy ne habozzon és "ízben" köze ne legyen egyik fogkrémhez sem.

Felőlem csíphet lehet savanyú stb.


Csakne emlékeztessen a fogkrémre viszont legyenek meg ugyan azok a jótékony tulajdonságai.


Igen tudom hogy sokan gondolják hogy ez vicc ilyen ember nincs. De... Sajmos van.



2019. jan. 23. 05:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ajánlanám pl a Listerine szájöblítőt,de gondolom,az sem jöhet szóba.

Esetleg vmi gyümölcs ízű fluorid mentes gyerek fogkrém?

2019. jan. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Dentomin : fluor mentes , természetes ásványi fogpor.

Gyógyszertárban kapni , az ára is baráti .:)

2019. jan. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Annyit mèg hozzátennék a Dentomin- hez .. ez a por teljesen semleges ízű , és nem is habzik .. szóval szerintem ez teljesen jó alternatíva lehet számodra .
2019. jan. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
2019. jan. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3. Vaoo ez nagyon jól hangzik. Komolyan semmi íze és nem habzik?


Hat ez nagyszerű lenne :)


A héten vásárlok egyet.

2019. jan. 23. 06:50
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Abszolút nem habzik . Benedvesített fogkefèt kell a porba mártani , amennyit felvesz .. és használod is ;) . Nekem a dentomin natúr fogpor van , ha teljesen semleges ízt akarsz így keresd...mert létezik gyógynövényes ; mentás verzió is .
2019. jan. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Még eszembe jutott, hogy az ízesített mellett valóban létezik olyan ami habzik is .Tehát te a NEM habzó ,natúr fogport keresd :).
2019. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ez jutott elsőre az eszembe :)

2019. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
[link] Ezek között van ízesített felnőtt fogkrém és SLS (habzást okozó anyag) mentes is (enzycal).
2019. jan. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fluoridmentes fogkrém az olyan mint az alkoholmentes sör (mivel épp a fluor lenne a "lényeg" a fogkrémben!). A gyökérrágcsálás meg az őserdei törzseknél elmegy, de 2019-ben a fejlett világban NEM alternatívája a fogmosásnak (még a fogkrém nélküli fogmosásnak sem).


Az alábbi dolgokat tudom ajánlani kipróbálásra, hátha valamelyik bejön (vesztenivalónk nincsen elvégre...):

1) Ez egy merész ötlet, de van a Parodontax nevevetű fogkrém. Egy nagyon jó minőségű fogkrém, viszont a gyártó úgy gondolja hogy nem ad a "külsőségekre". Tehát habzása is minimális, illetve az íze sem fogkrém ízű. Nem kellemes az íze, kicsit ilyen föld íze van, de hátha emiatt pont nincs benne az amit a sima fogkrémekben nem szeretsz!

2) Listerine Zero szájvíz. Attól Zero hogy nincs benne alkohol (nem lenne jó minden nap maratni a szájnyálkahártyát), viszont van benne fluorid. Tehát ilyen "jobb híján ez van" megoldásnak elmegy hogy natúr fogmosás + fogselymezés (igen, ez is kell!) + Listerine Zero. Ezzel valószínűleg nem lesz próblémád, de először mindenképp kipróbálnám a Parodontaxot, hátha pont a "földes íz" az ami kibírhatóvá teszi a többi fogkrémmel szemben.

2019. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!