Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét utáni...

Bölcsességfog műtét utáni tippek? Holnap lesz és nagyon félek

Figyelt kérdés
2023. júl. 3. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

ha hazaérsz, az első 1-2 órában időszakaszosan jegeld a duzzanatot (ha lesz egyáltalán duzzanat... )

cataflam

pépes, könnyen rágható kaja

-

nem kel félni. AKkor gázos, ha fekszik az álkapocsban a fog, és a húzás során vésni kell. De ott se a folyamat fáj, hanem másnap a duzzanat a rángatástól.

Ha neked műtét, akkor kb simaliba, lesz 1-2 kellemetlenebb napod de ennyi.

2023. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igen műtét, íny alatt vannak. Az egyik elég csúnyán oldalra nő, nem felfelé, de remélem nem lesz vele gond
2023. júl. 3. 10:17
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Hogy vagy azóta? Milyen volt? Alsó fogak? Nálam is ugyanez a gond, nem merem vállalni a műtétet, mert nekem idegszálat érint a gyökere.
2023. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szia. Ma mar jobban vagyok sokkal. Nekem mind a 4-et mutottek ki altatasban, viszont meg iny alatt voltak, tehat nem huzni kellett. Az egyik nekem is ideget ert mert nagyon rossz iranyba nott, de csinaltattam CT-t, es ebbol a doki tudja majd, hogyan vegye ki. Nem bantam meg hogy mindet egyszerre vetettem ki, mert hamarabb tul leszek rajta, es a mutetet sem ereztem mert altattak. Nem birom az ilyesmit… Attol feltem hogy nem tudok majd enni, de egyaltalan nem is voltam ehes nagyon sokaig, inkabb csak kicsit elgyengultem, mert nem ettem normalisan. De naprol napra egyre jobb, csak vigyazni kell a tisztitasara, stb. Akkor minden rendben lesz. Ajanlom hogy vetesd ki, mert kesobb csak rosszabb lesz, es nagyon fog fajni. A honved korhazban nagyon ugyesek, mindenkepp ajanlom.
2023. júl. 6. 12:45
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Örülök, hogy túlestél rajta. :) Nekem is íny alatt vannak, a felső kettőt kiszedettem már, az első 2 műtét lesz. Röntgenen mutatta az orvos, hogy mennyire közel fut az ideg, és benne van a pakliban, hogy ha az megsérül, nem fogom érezni azon a ponton az arcomat. De egyébként nekem a napokban elkezdett fájni, szájzáram is lett. :(
2023. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos szovodmenyek mindig lehetnek… en is feltem az altatastol meg az ideg kozeletol is. De egy CT sokkal tobbet mutat, mint a rontgen. Nekem szajzaram nem volt elotte, nem is okoztak tulzottan kenyelmetlenseget, ezert szedettem ki meg most, mielott rosszabb lenne. Szerintem te se huzd sokaig, jobb tullenni rajta. Ha faj, szajzarad van mar most, elobb utobb ugyis ki kell venni, mert csak rosszabb lehet. Nekem a mutet utan volt szajzaram kb 2 napig, de nem volt veszes, befert a kanal meg a fogkefe, mostmar sokkal jobb naprol napra. En a korhazban amikor megkaptam a szobam, annyira feltem, hogy elkezdtem konnyezni. De utolag rajottem, hogy felesleges volt annyit felnem meg aggodnom, Mert profik a doktorok. Remelem minden rendben lesz veled :)
2023. júl. 7. 09:51
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok.

Nekem is most lesz 1 hét múlva a műtétem. Egy alsó bölcsesség fog ami ferdén nől, és az előtte fogat nyomja kicsit. Magán orvoshoz megyek, mert rettegek. Sajnos nem altatnak/se nem bódítanak. Azt mondta a telefonba egy nagyon profi orvos (utána olvastam és rettentően dícsérik) hogy ez egy nagy műtét lesz.

Na ettől nagyon beparáztam… mondták, előtte vegyek be egy xanaxot.

Nagyon durván félek hogy mi bajom lesz, hogy érzem-e ha vágnak… valamint, túl élem-e. A közbeni fájdalomtól nagyon félek 😀

Összességèben mindentől. Mit gondoltok nem ennyire vészes ahogy elképzelem?

Jelen pillanatban fájdogál csak.

2023. júl. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szia. Fajdalmat nem fogsz erezni kozben, mert eleg eros erzestelenitot ad elotte a doki. Csak majd jol figyelj, hogy elkezdett-e mar hatni, vagy ha valahol meg erzel, oda adnak megegyet (ezt meselte nekem egy baratom akinek igy csinaltak)
2023. júl. 8. 08:34
 9/18 anonim válasza:
47%

7-es válaszolónak:

Ne félj, mivel tényleg még a vágást sem fogod érezni :). Nekem is vették ki az alsót szintén mert nyomta a másikat, ferde gyökérrel.

Jegelni tényleg jó, meg a cataflame ( én anno a dokitol tudtam venni).

És plusz tanács: evés utáni fog mosáshoz puhasörtéjú gyerek fogkefe a legjobb:).

Jobban eléred a hátsó részt.

2023. júl. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Tul vagyok a muteten. Akkor nem fajt, most mar kezd. 1 órája csinálták… kivettem a gézt, att 20 percig kellett szoritanom.

Azóta érzek néha vért, és ha megnèzem akkor véres is ott.

Jól gondolom hogy ez normális?

2023. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!