Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha mélyharapásom van akkor...

Ha mélyharapásom van akkor semmilyen módszer nincs arra hogy fogpótlást kapjak?

Figyelt kérdés

Azt mondta a fogorvos hogy először azt kéne kijavítani, de az 1-2 év basszus..

3 fogat kéne pótolni de úgy látszik nem lehet odatenni az elcseszett harapásom miatt


2023. júl. 14. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Errol nem tudok, ha viszont penzed van fogszabalyzasra, mindenkepp fogj bele. Az egy-ket ev sajnos repul. De esetedben nem sajnos.

A melyharapas gond, pl allkapocs-kattogast okoz, az hosszu tavon nem jo az izuletnek. Lehet, hogy pontatlanul mondom, de ez teny, a melyharapas nem esztetikai okbol, de annyi gondot okozhat, jobb szabalyoztatni.

2023. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát ja jo lenne mert alvás közben csikorgatok is és kellemetlen, azt mondta harapásemelő kell.

Azért zavar ez mert ha teljesen mosolygok látszik a hiány hátul és annyira akartam volna pótoltatni de így 1-2 évig takargatni kell 😔

Max ha valami kis 3 tagú fogsort tudna csinálni egy fogtechnikus amit beteszek ha megyek valahova de nem tudom

2023. júl. 14. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Ún. Klipszet lehet készíttetni, ami egy kivehető pótlás és csak arra szolgál, hogy valami legyen ott, amíg más nincs. De igen, a mély vagy süllyedt harapások komoly hátráltatói a pótlásnak, ha meg csikorgatsz is, én személy szerint fogorvosként addig nem is vállalnám pótlás készítését, amíg arról nem vagy leszoktatva. Menj el gnatológiával foglalkozó fogorvoshoz (ha Bp elérhető számodra, szívesen írok konkrét kollégát privátban) és kezdj ezzel valamit, mert amit majd kapsz pótlást, azt is szét fogod csikorgatni, le fog pattanni róla a kerámia, meg a szemben lévő fogaid még jobban szétkopnak.
2023. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon mely harapasom van, raadasul szoritom is a fogaimat rendesen, megis megoldottak, hogy mindket oldalon legyen a szamban felul egy 3 tagu foghid. Viszont le kellett csiszolni az also fogakbol is eleg rendesen hogy elferjen, de mostmar abszolut kenyelmes.
2023. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ijj hát én inkább az ép fogakat meghagynám úgy ahogy vannak. Meg nem néz ki furán hogy kisebbek alul a fogak a csiszolás miatt?
2023. júl. 27. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elukbol csiszoltak egy nagyon picit, szoval azok se kisebbek. Viszont ha csak sima implantatumot szeretnel azt konnyebben be tudjak szerintem illeszteni, meg az en hidamnal is. Nincs olyan fogorvos, aki elvallalja? Bar amugy en is szeretnem a jovoben kezeltetni a harapast is, csak mar egy eve fogak nelkul voltam es en sem akartam varni, foleg, hogy suliba jarok.
2023. júl. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az implant drága és sok idő, félek az ínygyulladástól is.

Hát még megkérdezem máshol mit tudnak, de reménykedek abba hogy fél év megemeli annyira hogy tudnak tenni, fél év még nem lenne vészes

2023. júl. 27. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!