Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magánfogászatokon jobb minőség...

Magánfogászatokon jobb minőségű eszközökkel, anyagokkal dolgoznak mint sztk-ban?

Figyelt kérdés
Eddig nincs sok összehasonlítási alapom mert sztk-ban jártam csak.

2023. júl. 21. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Hajaj, ég és föld. Én vidéken élek, és először itt mentem fogorvosi kezelésre. Előtte semmi baja nem volt soha a fogamnak, így nem volt összehasonlítási alapom sem. Egy nénihez mentem, és azt hittem, hogy az a normális, ami nála van...Nem SZTK alapon mentem, de azokat is ott látta el. Utána feljártam Pestre magánorvoshoz. Hát öcsém...ég és a föld. Mintha egy lábbal hajtós Trabantból átszálltam volna egy Ferrariba.
2023. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszi


Most azon gondolkoztam hogy magánorvoshoz megyek fogkövet eltávolítatni, mert azt a kaparós hagyományos módszert már nem bírom és elvileg csinálják lézerrel is. Van akinek van ezzel tapasztalata?

2023. júl. 21. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Már az SzTK ban is jó anyagokkal dolgoznak.Nem minden ilyen fogászat jól felszerelt . A nagyobb tudásu orvosok nem az SzTK ban rendelnek.

1 es remélem az ellátási díjakat is összevetted .Igy lenne kerek a válaszod .

2023. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez inkább orvosfüggő. Ismerek olyan orvost, aki a körzetes és magán rendelését is ugyanott tartja, mindenből a legjobb és legmodernebb van neki, a körzetes betegei verik földhöz a s3ggüket, mert olyan ellátást kapnak tb alapon, ami még sok magánrendelőben sincs.

Magánba pedig az megy dolgozni, aki akar, így a felszereltség is attól függ, hogy ki az orvos célközönsége. Olyan magán orvost is ismerek, akinek szakmai szemmel szépen szólva is vállalhatatlan a munkája, viszont éjszaka meg szombaton dolgozik, így azok az emberek, akik semmiképpen nem tudnak a munkájukról hiányozni és reggeltől estig dolgoznak, azoknak éppen megfelel.

Igen, nyilván sztk-ban többnyire kevésbé felszereltek a rendelők, de ez a magyar eü rendszer hibája, mert nem is ad annyi támogatást egyes, komplikáltabb esetek ellátásánál, így sokszor csak az alap felszerelés érhető el, kivéve ha az orvos a saját pénzét bele nem forgatja a rendelésbe. Plusz a beteganyag is sokszor határt szab az eszközöknek, azért nem fog senki sem több milliós eszközökbe invesztálni, ha egy hónapban egy betegnél tudja használni, mert a többiek szája erre alkalmatlan (igen, igénytelen).

2023. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs nagy különbség. Sok termék eleve nem ingyenes államiban sem, ugyanúgy választhatsz drágábbat. A doki meg mindkét rendszerben lehet jó is meg rossz is.

Ami nyilván eltér, hogy államiban nagyon sokára kapsz időpontot.

2023. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajna esetemben a körzetes fogdoki (és a rendelője) nincs a szakma csúcsán... kb öregesszonyok járnak hozzá a protkót igazítani. Egy modern és szakmailag is magas szinvonalú magánrendelőbe járok, ha kell. (ez a doki csinált olyat is kórházi szájsebész korában, hogy nem tudta tökéletesen megoldani a kórházban a problémát és a beteget a magánrendelőjében látta el, ingyen)
2023. júl. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!