Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog eltávolítás...

Bölcsesség fog eltávolítás előtt állok és kicsit félek tőle.A Ct szerint jobb alul a bölcsesseg fogam kb 50-60 fokos szögben megvan dőlve az íny alatt?

Figyelt kérdés

A doki szerint ha ez így marad az veszélyt jelentene a mellette lévő fogra is.Ami miatt parázok az az hogy nem biztos benne hogy a tapasztalt szájsebész kollégája elvállalja a bevatkozást.Ekkor a Honvéd kórházban kerülne rá sor.



Akinek volt esetleg ilyen fajta műtétje az eltudná mondani a tapasztalatait mennyire fájt maga a beavatkozás illetve az utána következő napok?Nekem ahogy ezt felvázolta eléggé komolynak tűnik



2023. júl. 11. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia:) Én egy hónapja szabadultam meg végleg az összestől. Májusban az egyik oldaltól, majd a másiktól. Személy szerint én nem éreztem vészesnek, pedig annyi rémtörténeteket meséltek a kollégáim, hogy azt hittem elájulok, amikor be kellett ülnöm a székbe. Nekem érzéstelenítve lett kiszedve, felül-alul, elsőnek a jobb, majd utána a bal. A jobb oldalt jobban megszenvedtem, a balt gyorsan kikapta a doki. Igazából fájdalmat nem éreztem, kicsit néha olyan volt, mintha összeroppantanák az állkapcsomat, de kibírható volt, legalábbis így utólag. Ok, a hangok nem kellemesek, az para volt. Fájdalomcsillapító csak a műtét napján kellett. Nekem rezidens kis szájsebész szedte ki, de nagyon aranyos volt és nagyon-nagyon ügyes, lelkiismeretes, így szerintem nem kell megijedni, ha egy kis doki szedi ki. Nálam az első kivételnél lett mondjuk szövődmény, de az igazából nem a bölcsességfog miatt, hanem egy rosszul kezelt másik fog miatt, csak a kivételtől az is "megbolondult". Lett egy arcüreg cystám, de az antibiotikum megoldotta. Sajnos a körzeti fogorvos kuka, ha megengedhetném magamnak, akkor ehhez a kis rezidenshez járnék maszekba, annyira megvagyok vele elégedve minden szempontból. Persze az, hogy nekem nem volt vészes az nem garancia semmire sem nálad.
2023. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, hogy ez Szegeden volt a Szájsebészeti Klinikán.
2023. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt még lehagytam, hogy az evés nehézkes volt, de megoldható. Simán tudtam enni szilárdat, csak felaprózva, jól megrágva a féloldalamon. Vegyél kisfejű fogkefét és antibakteriális szájöblögetőt, de ne töményet, extra mentolost, hanem valami enyhébbet.
2023. júl. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Én is olvasgattam a témában mind orvosi mind páciens részről és meglepően sokaknak ilyen vagy még durvább szögben áll/állt a foguk.Szóval ez a bonyolultabb eset se sokkal kellemtlenebb mint egy íny fölött lévő.Én hülye a YouTube keresések közben véletlen ranyomtam egy ilyen videóra ahol épp műtöt a doki,még felkészülési idő se volt🥲 kinyomtam 2 másodperc után de nem volt kellemes a látvány.
2023. júl. 11. 23:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Enyém sem volt egyszerű, azt is vésni kellett meg minden.
2023. júl. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta? Túl vagy rajta?
2023. júl. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem.Azóta annyi újdonság van,hogy tegnap felhívott az asszisztens aki azt mondta a magánorvos megtudja oldani szóval nem kell máshova menni.Időpontot még nem egyeztettünk mivel Augusztus közepére tudott volna adni de nekem akkor halaszhatatlan munkám van amiből nem eshetek ki még 1-2 napra sem.


Szóval ez legkorábban Szeptemberben esedékes

2023. júl. 13. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!