Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig lehet huzni egy gyokerk...

Meddig lehet huzni egy gyokerkezelest?

Figyelt kérdés

Tavaly oktoberben letort egy fogam es akkor kenytelen voltam dokihoz menni. Tomessel potoltak es azt mondtak h gyokerkezelni kene meg koronat tenni ra es ugyanez egy masik (nem letort) fogammal is. Azota ezzel igy elvoltam mint a befott, de ez a masik (nem letort) fogam kegyetlenul megfajdult ma, mert ettem valamit ami beleragadt. A fel fejem elesen hasogatott tole, szornyu volt, de aztan elmult, de azert meg mindig tompan faj. Kulfoldon ragadtam es a penz miatt se tudom itt megcsinaltatni. Meg teljesen hatul van es nem latszik, arra minek kene korona? Nem ertem.

De a gyokerkezelest lehet hogy nem kene halogatni? Nektek hogy volt ez? Nem tudom mikor tudok hazamenni ahol meg tudnam csinaltatni.



2023. aug. 6. 01:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szerencsés vagy, akkor nem rohadt még el, ha nem, akkor ki kell húzni.
2023. aug. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Addig míg be nem gennyesedik, és fel nem dagad tőle a fejed. Akkor már ki kell húzni.

Korona esztétikai okból kell, meg hogy tudj enni.

2023. aug. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2018 októberében mondta a szájsebész, hogy a felvételen látja, hogy gyökérkezelni kell az egyiket - azóta sem történt meg, bajom eddig nincs vele

(már rég megcsináltattam volna ha nornális embert találnék)

2023. aug. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy kb 2 hete lett 2 pukli hatul a fejemen, ahol a haj kezdodik. Neha elegge fajtak. Internetes kutatasaim szerint az ket nyirokcsomo lehet ami megnagyobbodott es okozhatja fog problema. Gondoltam is ra hogy “jaj csak azt ne…”. 😒

Ez is azt jelzi h ennyire gaz a helyzet? Most pont egyre kisebbek a puklik, mar nem fajnak, erdekes.


3. Azert vigyazz ezzel, mert az ember kepes onfeledten, boldog tudatlansagban elni, ra se akarunk gondolni az ilyen dolgokra, legalabbis en ezt csinaltam tavaly oktober ota. De mondjuk lehet szerencses helyzet is.

2023. aug. 6. 02:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyökér kezelést ne halogasd, mert húzás lesz a vége, korona azért kell rá, hogy ne törjön szét a fog, ha íny alá törik, akkor már húzás.
2023. aug. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem jó vele várni. Volt egy fogam, amivel csak akkor mentem orvoshoz, mikor már éjjel fájt. Akkor tűnt fel, hogy le is van belőle törve. Nekiállt az orvos gyökérkezelni, a fúrástól egyből továbbtört, így kihúzta. Kb. 23-24 évesen. Azóta nem várom meg az ilyen fájdalmakat inkább.
2023. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Arról azért nem árt ha tudsz, hogy létezik korona-hosszabbítás is.
2023. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egzakt időpont, amikor biztosan baj lesz belőle, mert ez annyira sok dologtól függ, hogy kár is belemenni. A kockázat pedig nem csak annyi, hogy elveszíted a fogad, ez a legkevesebb, egy elfertőződött fogból a bacik elindulnak a csont felé, csonthártya, csontvelőgyulladást okozva, de a szövetek között a genny el tud indulni az agy vagy a mellüreg felé is. Utóbbi már letális azonnali kórházi kezelés nélkül, a csontvelőgyulladás sem a hosszú élet titka, a csonthártyagyulladáshoz is antibiotikum kell, meg hát persze sírva üvöltesz a fájdalomtól.

Nem beszélve olyan apróságokról, hogy tervezett műtétek előtt nem véletlenül küldik az embert góckutatásra, mivel akkor meg a szívére mehet rá az embernek. Na most ha holnap elütnek a zebrán és el kell altatni, hogy összerakják a szilánkosra törött lábad, akkor nem szabad csodálkozni, ha szívbelhártya gyulladás miatt hetekig fekszel majd a kórházban. Persze ha túléled. Ha egy orvos azt mondja, kezelni KELL, azt nem szórakozásból mondja. Persze a te egészséged, a te dolgod.

2023. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oke, kelloen kijozanitoak voltak a valaszok, koszonom szepen! Akkor nem halogatom tovabb.

😟

2023. aug. 6. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért kell korona, pláne ha a rágófog oldalai is tömöttek, mert a gyökérkezelt fog elvileg könnyebben megrepedhet. De ez kiszámíthatatlan, leginkább a biztonság miatt jó ha raknak rá.
2023. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!