Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fog, feldagadt arc!...

Gyulladt fog, feldagadt arc! Mit tegyek?Segítség!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb 4 napja fájdalomcsillapítón élek. Begyulladt a fogam, ma feldagadt az arcom is. Hívtuk ma a környékbeli összes fogdokit, de mindegyik foglalt, nincsnek helyek, a legközelebbi is egy hét múlva tudna időpontot adni, ami lássuk be, rengeteg idő. Rettentően fáj a fogam, de nem csak az, az egész jobb fele az arcomnak, a halántékom, és a fejem is. Szörnyen vagyok. Próbáltam mindent. Zsálya és kamilla-teás öblögetést, sós vizes öblögetést, vagy 5 féle fájdalomcsillapítót, de semmi tartósabb eredmény. Mit kezdjek magammal? Kérlek segítsetek, már nem tudok mit csinálni!!

#fog #fogfájás #feldagadtarc
2023. aug. 11. 01:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ügyelet most. Hogy lehetsz ennyire felelőtlen? A fogeredetű gyulladások fatális kimenetelűek lehetnek. Az, hogy a halántékod is be van gyulladva az annak a jele, hogy a gyulladás terjed a koponya irányába. Nagyon gyorsan a legközelebbi ügyeletre, mert az ilyen gyulladások fatálisak lehetnek. (Írd be googlebe, hogy phlegmone, ha nem hiszed.) Már régóta antibiotikumot kéne szedned, de már lehet hospitalizálni is szükséges és megnyitni a gennygyülemeket és infúzióba antibiotikumot kapni.
2023. aug. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 légyszi ne hozd rám a frászt, még gyerek vagyok, nem akarok meghalni 😭igyekszünk mindent megtenni, tudom, hogy az én hibám, hogy nem szóltam előbb a szüleimnek, de mostmár ezt a helyzetet kell kezelni
2023. aug. 11. 02:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szándékoztam, de ha már 4 napja fáj, duzzad és terjed, akkor érdemesebb lett volna elmenni fogorvoshoz. Fájdalomcsillapítón kívül mást nem tudok tanácsolni. Sajnos ilyenkor a kamillás öblögetés, szegfűszeg harapdálás és hasonló házi praktikák nem segítenek.


Antibiotikumot kell felíratni (Augmentin Duo - ha nincs penicillin allergiád) és el kell kezdeni szedni. Ha van otthon már magad is szedheted (2x1/nap dózisban). Holnap reggel menjetek egy közeli fogorvoshoz ügyeletre, aki tudni fogja a teendőt. Egyrészt megnyithatja a fogat, hogy a genny a fogon keresztül távozzon, de a duzzanat minőségétől függően a magát a tályogot is megnyithatja. A végső megoldást azonban a panaszos fog eltávolítása, esetleg gyökérkezelése adja.

2023. aug. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3 köszönöm a tanácsot! Az a gond, hogy az itteni, legközelebbi fogorvos, az nem is hajlandó ránézni a gyulladt fogra. Volt már hasonló eset. Sőt, közölte, hogy a jövőbeli bölcsességfogaimmal sem szeretne foglalkozni.

Szüleim korán reggel munkába indulnak, szóval nem lehetséges a messzebbi fogászati rendelőkbe eljutni. Antibiotikum meg nem hiszem, hogy lapul itthon, mivel erős szervezetem van, eddig semmilyen betegség nem fogott ki különösebben rajtam. Utoljára akkor látott “olyan” orvos, mikor megszülettem, és mikor megkaptam a 14 éves oltásomat.

2023. aug. 11. 02:39
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Feldagadt arccal márpedig orvoshoz kell menni. Ilyenkor már a telefonálgatás és az időpontkérés kicsit elkésett gondolat. Be kell ülni a rendelőbe és kivárni a sorodat. Ha nem látnak el, akkor a betegjogi képviselőnek kell panaszkodni.
2023. aug. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Keress rá, hogy lakóhelyed szerint hol van a fogászati ügyelet és mikortól van ügyeleti ideje. Ott *köteles* azonnal ellátni legalább gyógyszerrel. Gyulladt foghoz nem biztos hogy hozzányúl, de antibiotikumot fel kell akkor írjon, ne hagyd lerázni magad!
2023. aug. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem azt, hogy hogy lehet 4 napja fájó foggal és feldagadt arccal létezni. Ilyenkor már ügyeletre el kell menni és kész, ilyen esetet mindenki köteles ellátni, vagy legalább gyógyszert írni rá, bár ahogy leírod ez már nem igazán tartozik a normál ellátás körébe, elég előrehaladott, már életveszélyes állapot. Ilyenkor már nem időpontokat halászunk. Hol laksz?
2023. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a lakheted szerinti körzetes fogorvosodat kell keresni, nem random hívogatni másokat. A körzetes feladata ugyanis az akut esetek ellátása. Persze minél hamarabb ki kéne deríteni ki az és rendel-e most, péntek van, a legtöbb rendelő pénteken (ha rendel) délelőtt érhető el, úgyhogy gyorsan gyorsan.
2023. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit intézni?
2023. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 jelenleg minden jónak tűnik. A fogam már csak minimálisan fáj, gyógyszert sem kellett különösebben bevegyek rá. Elmúlt a láz, nem fáj a fejem, már csak a duzzanat fájdogál az állkapcsomnál. Antibiotikumot szedtem. Nemsokára ellátogatunk a fogorvoshoz is, szóval túl vagyok a nehezén!
2023. aug. 12. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!