Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire jók az állami fogásza...

Mennyire jók az állami fogászaton a fogpótlások?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy van-e tapasztalata valakinek abban hogy az állami fogászaton készített fogpótlás émilyen minőségűek illetve mennyire tartosak valamint van e valami anyagi költsége?

2023. aug. 12. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

A fogtechnikai költségeket 18 és 62 év között a betegnek kell állnia.

62 év felett pedig a technikai költségekhez ártámogatás vehető igénybe.

2023. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fogtechnikustól és fogorvostól függ. A szomszédom hetedjére megy vissza, de még mindig nem a legjobb a betevős műfogsora, de ismerek olyat is, akinek minden jó lett elsőre.
2023. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2/2 Aha, értem. Nekem csak 2 fogamat kellene pótolni. Azt esetleg nem tudod, hogy körülbelül mennyibe kerül?"
2023. aug. 12. 20:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos azt nem tudom. De gondolom, ha elmész a dokihoz, biztos végez egy ár kalkulációt.
2023. aug. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy korona 70-80 ezer.
2023. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem 1-es, rosszul tudod.

18-62 év között semmiféle támogatás nem jár fogpótlásokra, vagyis költségeiben az orvos magánárait kell figyelembe venni, nem pusztán csak a technikai költséget. 18 év alatt, 62 év felett illetve elméletben kismamáknak csak technikai díjat kell érte fizetni, ez pedig minden esetben a technikus árszabásától függ, nincs egységes ár. Erre kedvezmény nagyon extrém esetekben vehető igénybe, ha bizonyíthatóan az alapbetegsége miatt veszítette el valaki a fogait, esetleg balesetben (látlelet mindenképpen kell!), a kérelmek döntő többségét elutasítják, vagy a hiányos dokumentáció miatt (pl nincs látlelet), vagy azért, mert egyetlen indoka van, nincs pénze rá.

2023. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os én ezt olvastam nem tudom mennyire igaz:

”18 év alattiak, 18. év betöltését követően nappali tagozaton tanulók és várandósság esetén: a kivehető és rögzített fogpótlások fogorvosi munkái ingyenesek, a technikai költségekhez támogatás kapható. Ennek mértékét szintén a NEAK határozza meg közleményben.”

2023. aug. 12. 22:53
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Jól mondja. Én írtam el, elnézést. Tehát 18-62 között a fogorvosi munkát és a fogtechnikai költségeket is te állod. 62 felett pedig csak a technikai költségeket kell fizetni, a fogorvosi munka térítésmentes.

#1 voltam

2023. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaz, mint azt leírtam (hivatalos helyen azért erről nem hazudnak, csak az értelmezéssel szoktak gondok lenni), de még egyszer leírom: extrém ritkán van rá támogatás így külön, mert az esetek 100 %ban a támogatást igénybe vevőnek nincs jó indoka rá azt leszámítva, hogy nincs rá pénze. Májusig körzetes fogorvosként dolgoztam, több más kollégámmal együtt egy épületben, 5 év alatt senkinek nem sikerült kiharcolni a kedvezményt, pedig volt köztük 1, akinek én magam jártam utána, neki tényleg szüksége volt rá, de szinte mindig azzal volt a gond, hogy bejött a világtalan ember, szorongatta az egy darab papírt, ami mellé még minimum egy mappányi dokumentumot illet volna hozni, majd várta, hogy én, az orvos írjak valami indokot, miért is kéne neki ingyen fogsor. Csakhogy ez nem hasra ütésszerűen megy, nem is én döntöm el, hogy milyen betegségei vannak és ezek milyen összefüggésben vannak a szájüregi állapotával, annak a bizonyítása az ő dolga, nincs nekünk akkora hatalmunk, hogy bemondásra ráírkáljunk valamit. De ezek is amúgy ki vannak fejtve ott, ahol az ezzel kapcsolatos dokumentumokat találod.
2023. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 44 vagyok és másfél hónapja azt mondta a körzeti fogorvos, hogy csak a koronát kell kifizetnem, ami úgy 75 ezer forint.
2023. aug. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!