Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állami, vagy magán fogorvos?

Állami, vagy magán fogorvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rettentő állapotban vannak a fogaim, ezért minden félelmem leküzdve nagy nehezen elmentem egy magán fogorvoshoz konzultációra.

8 nyaki , 4 egy felszínű, 10 két felszínű, 4 négy felszínű tömésre lenne szükség, illetve az ezekhez tartozó elengedhetetlen kezelésekre, és egy darab foghúzásra.

Ez nagyjából 600 ezer forint lenne, amire jelenleg nincs keretem, de egy hónapon belül lesz.

Na már most a kérdésem az lenne, hogy mennyire megbízhatóak munka terén a körzeti fogorvosok, nem akarom, hogy barbárkodjanak az alapvetően is rossz fogaimmal.

Érdemes lenne elmenni a körzetishez, vagy vállaljam be a hatalmas kiadást?



2023. márc. 10. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem érdemes legalább megnézetni es átbeszélni a körzetissel is.

Másodvéleménynek sem rossz ötlet.

2023. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen gondolkoztam rajta én is, viszont a magán orvos ajánlata nem egész 1 hónapig él, onnantól részükről tárgytalan, a körzetis pedig jövő hónap huszonhetedikére adott időpontot, a vicc itt az, hogy Sopron, tehát egy sarokra 3 fogorvos jut.
2023. márc. 10. 17:41
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy egy honapig el az ajanlat? Utana elhajt, hogy ne is menj vissza hozza? Milyen fogorvos ez? :D


Amugy a korzetis igen, ilyen. Rohadt sokara kapsz idopontot. En akkor untam meg ezt az egeszet, amikor gyokerkezeles kellett volna es az ideiglenes tomes utan ra 2 honapra kaptam (volna) a masodik idopontot! Pedig nagyjabol olyan 1-2 hetig kene csak azzal a tomessel elni, nem honapokig.

Szoval ha az allamit valasztod, hosszu lesz.

2023. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ülj be a körzetishez rendelési időben, hogy fáj a fogad, akkor köteles fogadni, csak ki kell várni a sort.

Hátha..

2023. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint körzetes rendelőben is jártas asszisztens, nem, a jövő hónapi időpontod egyáltalán nem vicc. 1-2 hónap várakozási idő mindenhol van, pláne így, hogy nincs konkrét fájdalmad. Azt viszont nem értem, amit a magánról írtál. Milyen egy hónap? Miért lenne utána tárgytalan. Sosem hallottam még ilyesmit.

A kérdésre válaszolva azt tudom én is mondani, hogy egy próbát megér, kérni egy másodvéleményt. Aztán el tudod dönteni, hogy kiben bízol jobban. De arra számíts, hogy valószínűleg ő nem pont ugyan azt fogja mondani. Ahány orvos, annyi hozzá állás, simán lehet, hogy pl amire a magán tömést mondott, azt a másik húzná. Mert más a felszereltség, és más a szakmai véleményük is. Sok körzetes rendel magánban is egyébként, nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy az egyik minden esetben jobb. Ez személyfüggő.

2023. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az 1 hónapos határidő az árakra vonatkozik, addig tudja az adott áron vállalni a kezelést.

Magánban is gyakran változnak az árak.

2023. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A körzeti fogorvos egy alkalommal 1-2 fognál többet nem kezel, az alkalmak között pedig 1-2 hónap eltelhet, így ennyi fogat évekbe telne ott rendbehozatni, ami alatt persze tovább romolhatnak. Érdemes lenne mégis más fogorvost is megkérdezni, hogy ő mit gondol a fogaid állapotáról.
2023. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

“Nem akarom, hogy barbárkodjanak az amúgy is rossz fogaimmal”

Ha annyira rosszak a fogaid, akkor légy magadhoz őszinte és lásd be, hogy nincs mit elrontani. Ez amúgy is bocsi, de nagyon offenzív hozzáállás. Körzeti és magánrendelőben is dolgozom, nyilván egyféle munkamorált ismerek, nem dolgozok rosszabbul a körzetes rendelőben, még az eszközök és anyagok is szinte ugyanazok, mivel én is azt szeretem, ha élvezhetem a munkát. Annyira nem dolgozhatok rosszul, mivel úgy lettek magán betegeim, hogy a körzetesek vitték a jó híremet, most ráadásul el is megyek a körzetből és tömegek jönnek utánam magánba. Egy kisvárosban lakunk, az itteni sztárfogorvosnak szintúgy van körzete. Nem attól lesz jó valaki, mert magán. Nyugodtan el lehet menni megnézni a körzetest is, úgyis van húzni való fogad, azért azt nem nagyon lehet elbarbárkodni, a többit meg majd meglátod.

2023. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az egy hónapos határidő az árajanálatukra vonatkozik.

A jelenlegi helyzetet figyelembe véve könnyen el tudom képzelni, hogy egy százas menne még rá következő hónapban.


Nem szeretném azt hazudni a körzetisnek, hogy fáj a fogam, mert biztosan van olyan ember ott akinek valóban fáj, és nagyon sürgős.

2023. márc. 10. 19:04
 10/15 A kérdező kommentje:

8-as saját belátásom szerint rettentő a fogaim állapota, az orvis szerint annyira nem tragikus.

A tömések nagy része minimális lenne, tényleg egy fogam van ami rettentő, az 1 éve félbetört, halott a fog.


Sajnos hiába mosom napi 2x a fogaim, anyámtól olyan remek genetikát örököltem, hogy csak na.

2023. márc. 10. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!