Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés után nagyon érzékeny...

Tömés után nagyon érzékeny lett a fogam. Jobb oldalon felül 2. fog. 2 pici tömést kapott a fogam, direkt megkérdeztem a végén:nem volt közel a pulpához. Most 1,5 hete tömték és nem fáj de sokmindenre érzékeny..evés után nagyon rossz... Ez normális?

Figyelt kérdés

#tömés után érzékenység
2023. aug. 13. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
A fogérzékenység sosem normális, 2 héttel egy pici tömés után pláne nem. Menj vissza a dokihoz, mondd el neki mi van, csináljon röntgent, vagy amit kell.
2023. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szerdán tudok menni...mit csinálnak vajon velem?Attól félek hogy gyökérkezelés lesz...nekem azok sose sikerülnek:(
2023. aug. 13. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Azt nem tudom, de gondolom, h gyökérkezelés. Nekem sosem volt, de családtagjaim mindenki azt mondja, h nem nagy dolog, főleg első fogaknál, ahol csak 1 gyökér van. Amúgy sztem ha megteheted anyagilag, akkor válts fogorvost, ha ennyire nem jó.
2023. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

most másik orvoshoz megyek szerdán...de nekem sajna a gyökérkezelések nem sikerülnek..és ez egy frontfog...mi lesz ha gyk után is csak fáj és ki kell húzni...

de mivel csak kis tömés, nem lehet, hogy először csak kicserélik, újratömik?

2023. aug. 13. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ki kell húzni akkor is ottvan lehetőségnek az implantátum vagy a híd... De szerintem ne gondolj egyből a legrosszabbra.Nekem is gyökérkezeltek a frontfogam miután baleset miatt elhalt. Sokat bajlódtak vele de addig tisztogattàk míg màr nem fàjt. Sőt volt olyan fogam is, ami nagyon fájt, de pulpasapkázàssal megmenekült a gyökérkezeléstől. (Ez 5 éve volt és azóta sincs baja) ezt csak azért írom hogy nem ilyen fekete fehér a fogfájàs kezelése.
2023. aug. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!