Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy fog gyökérkezelt,...

Ha egy fog gyökérkezelt, akkor az egyszer el fog rohadni?

Figyelt kérdés
Most csinálták meg egy fogam és azon gondolkodtam, hogyha kiszedték az ideget, akkor ez egyszer csak simán szétmállik, elrohad?

2023. aug. 20. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, 10-20-30 ev mulva.
2023. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyomoridegem van emiatt
2023. aug. 20. 18:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
20 - 23 év utan szétesett az 5 kezelt fog , ami akkor ez volt a jó megoldás mert nem lehetett tömessel mar megmenteni sem kihúzatni nem akartam . Ha lehet siman tömjék be .
2023. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az még évtizedek, ráérsz még idegeskedni akkor.
2023. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelni azért kellett, mert nem mentél időben fogorvoshoz. Ha mostantól fél évente elmégy kontrollra, lehet, hogy 40 év múlva is kezelhető eltérései lesznek ennek a fognak. A többiről nem is beszélve...
2023. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó.
2023. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. aug. 21. 00:29
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem elrohad, miert rohadna. Torekeny, erzekeny. Egyik gyokerkezelt fogam tort csak szet 25 evvel kesobb, mert picike otos fog, es akkora lyuk volt benne, hogy mar inlay kellett, nem tomes. Miota csak egyetlen pici hej maradt belole, csapos fogat csinalt ra a fogorvosom. De meg igy sem potlas. Igaz, ez mar nem biztos, hogy sokaig birja, akkor implantatum lesz.
2023. aug. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hátt nem tudom, én félek picit.

Nem akarok implantátumot meg ilyen pótlásokat mert csak 17 vagyok nincsen pénzem

2023. aug. 21. 01:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Járj félévente fogorvosi kontrollra, akkor is, ha semmi panaszod nincs. Ha időben észrevesznek bármi gondot, sokkal könnyebben orvosolható. Én is mindig csak akkor mentem, ha panaszom volt, ez nem volt bölcs.


Nem most fog meggyengülni a gyökérkezelt fog, tényleg tizen-huszonévek. Nagyon jól tudják már konzerválni, de sérülékenyebb lesz, mivel a fog már nem él. Nekem 18 éve gyökérkezeltek egy fogat, akkor korona került rá. Most került olyan állapotba, hogy ki kell húzni, és implantátum lesz helyette (400K). De talán elkerülhető lett volna, ha rendszeresen jarok kontrollra, mert kialakult egy gyulladás egy szomszédos foggyökérnél, ami miatt ez is menthetetlenné vált.


Szóval rendszeres kontroll és nem fogsz szenvedni meg sok pénzt fizetni.

2023. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!