Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elviselhetetlen, áramütésszerű...

Elviselhetetlen, áramütésszerű lüktető fogfájdalom ami rohamonként jön kb 5 percenként mitől lehet?

Figyelt kérdés

Valamellik felső nagy fogban érzem (sajnos nem tudom pontosan behatárolni mert külső hatásra nem jelentkezik) Csak jön pár másodpercig és megy, de valami brutális mintha le sokkolnának.


Szerencsére reggel óta elmúlt de nagyon félek hogy újra előjön. Tudnátok tippeket adni mi segíthet ha netán ma éjszaka is előjön? Orvoshoz holnap megyek (remélem bevesz).

Köszönöm



2023. aug. 27. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megelőzésképpen vehetsz be valami fájdalomcsillapítót, de azért túlzásba ne vidd. Esetleg ha mégis előjön, akkor meleg borogatás az érintet oldalra. Legjobb a meleg só.
2023. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogideg elhalása jár ilyen tünettel.
2023. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es ertek egyet. Egyszer egy kicsi, de tul mely tomesem irritalta az ideget. Kicsit volt erzekeny. Honapokkal kesobb orarol orara lett ez. Eloszor a hanyingerig fajo fog, idopontot kertem a fogorvoshoz, de hosszu hetvege volt. Aztan valtozott a fajdalom jellege, bedagadt az arcom es csontfajdalomba ment at. Masnap a maganugyeleten gyokerkezeltek, es mondta az orvos, hogy elhalt az ideg.

Mindekozben en ejjel az orvosi ugyeleten irattam Cataflamot es ugyeletes patikaban valtottam ki. Jo eros gyogyszer, segitett tulelni.

2023. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a fogorvos véletlenül nem talál semmit neurológushoz kell menni, mert ez trigeminus neuralgia (arcidegzsába) is lehet.
2023. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!