Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogíny benövését a kiesett...

Fogíny benövését a kiesett tömés helyére mivel/hogyan lehetséges kezelni?

Figyelt kérdés

Engem nagyon érdekelne, hogyha kibírtam volna tovább vagy több pénzem lenne fogorvosra, hogyan lehetett volna megmenteni a fogamat. Én végül kihúzattam. Terhesség miatt nem mertem megcsináltatni (kihúzatni főleg nem), de nem fájt. Viszont a szülés után nem sokkal (1héttel) elkezdett a fogínyem a letört tömébe beletüremkedve feszíteni. Voltak kevésbbé beletüremkedőbb napok, de a húzáskor már annyira beletüremkedett, hogy túl nőtte a fog szintjét is.

Igazából nem akartam tovább szenvedni ezzel a fogorvososdival, mert a szoptatás miatt én gyógyszert se akartam volna szedni. Tehát ha ezt a fogíny benövés gyógyszeresen kellett volna kezelni az nálam kilőve. Meg én nem hiszek azokba a gyógyszerekbe, hogy van amit lehet szedni szoptatás alatt. Szerintem nincs ilyen.

Tehát ha volt valakinek ilyen problémája és megmentették a fogát vagy nem volt, de tudja, hogyan lehetett volna megmenteni. Kérem, az írja le.


2023. aug. 31. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A foginyt az orvos meg tudja ugy vagni, hogy ne okozzon gondot. Nem fajdalmas, csak verzik amig csinalja. Az iny nagyon hamar gyogyul.
2023. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

El kell menni fogorvoshoz és meg kell kérdezni. Mivel nem a fogíny benövését fogja kezelni az orvos, annak akkor van értelme, ha amúgy menthető a fog, ha így is úgy is húzásra van ítélve, akkor teljesen irreleváns. Egyébként, ha be van nőve a lyukba, akkor gyakorlatilag el kell onnan fúrni, vérzést csillapítani és meg van oldva a dolog.

Annyi megjegyzést engedjél meg, hogy ez a "nem hiszek a szoptatás alatt szedhető gyógyszerekbe" nagyon visszatetsző, és nem hogy nem leszel népszerű ezzel a kijelentéseddel egyik orvosnál sem, de örülhetsz, ha nem raknak ki azonnal. Milyen gyógyszerekbe (n) nem hiszel? Azért gondolom érzéstelenítőt kérnél a fogorvosnál például azelőtt, hogy széjjel fúrnák a fogadat, az ugye belefér, elvégre brutálisan fájna? Én fogorvos vagyok, és ha ezzel nyitnál, véget is érne a találkozónk, több okból is. Egyrészről ezzel te azt közlöd felém, hogy nem bízol bennem és a tudásomban. Az orvos beteg kapcsolat bizalmi alapú, nem csak a betegnek kell bíznia az orvosban, de ez fordítva is igaz. Aki így indít, az azonnali bizalmi vesztéssel jár, onnantól kezdve az lebeg a szemem előtt, hogy mikor milyen hisztériával veri majd az ajtót az, aki az első mondatával kifejtette az ősbizalmatlanságát a tudásom iránt. Másrészről az érzéstelenítő is gyógyszernek minősül (egyébként lidocaint nem szabad adni szoptatás alatt, de vannak más hatóanyagok, amiket igen), azonban én fájdalmas kezelést nem végzek érzéstelenítés nélkül, ez nem alku tárgya, mivel mikronsebészeti beavatkozást végzünk, egy fejelrántás a fájdalom miatt és máris belefúr az ember a másik fogba, a lágyszövetekbe, de artériás vérzés is okozható - nem játék. Senki, SENKI odvas foga miatt nem járkálunk bíróságra, sem etikai bizottság elé magyarázkodni, már pedig egy ilyen kijelentés után az első gondolata minden fogorvosnak az, hogy majd hol és hogy fog a beteg alkudozni a kezeléssel kapcsolatban, aztán utólag mi nem fog neki tetszeni éppen azért, mert nem a szakmai ajánlás szerint dolgozott az orvos, hanem ahogy a laikus beteg diktálta. Az orvosi rendelőben az orvos rendel, nem a beteg, ez alap törvény. Ha valami nem tetszik, nincsen semmi baj, vissza lehet utasítani, de nem alku tárgya, például az én esetemben egy ilyen fájdalmas beavatkozásnál az állapotnak megfelelő érzéstelenítő oldat használata.

Végezetül: az végtelenül szomorú és elkeserítő, hogy te, totálisan laikusként úgy gondolod, vagy a témában akkora szakértő, hogy ilyet kijelents: nem hiszek benne. Ez nem hit kérdése. A jó istenben eldöntheted, hogy hiszel, de objektív mérőmódszerekkel bizonyított és reprodukálható beavatkozásokban, hatásokban nem hinni szoktunk. Ne keverjük össze a a vallást a tudománnyal.

2023. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De én akkor se hiszem el, hogy létezik a Földön olyan gyógyszer/lidocain, amit terhesség és szoptatás alatt szabad adni.

Nálam az volt, hogy reggel lefejtem a tejet és legközelebb csak azt a lefejt tejet kaphatta a gyerek, ami 24 órával utána volt.

2023. szept. 2. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!