Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális az, hogy minden ok /...

Normális az, hogy minden ok / előzmény nélkül csak úgy kiesett az egyik jobb felső hátsó fogam?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam, hogy én nagyon is adok a szájhigiéniára, este 7-kor 15-20 percig is mosom mindig a fogamat, és utána már nem eszek és nem iszok aznap semmit (és másnap is csak délelőtt 10 után)... Egy foghigiénikus, aki a fogköveimet szokta leszedni évente, mindig meg is szokott dicsérni, hogy mennyire jól karbantartom a fogaimat, és ha mindenki ilyen lenne, nem is lenne semmi probléma...

Csakhogy pár napja csak úgy evés közben kiesett minden ok / előzmény nélkül az egyik jobb felső hátsó fogam... Hogyan történhetett ez meg? Esetleg azért, mert annyira elkopott? Vagyis a kopástól? Ugyanis nagyon gyorsan kopnak a fogaim (ezt több fogorvos és a foghigiénikus is mondta már nekem), mert lehetséges, hogy álmomban összedörzsölgetem(?) és/vagy összenyomom a fogaimat...



2023. szept. 1. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 20 perces fogmosástól is kopik. Talán tejfog volt, ami kiesett?
2023. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1: Eddig mindegyik szakember azt mondta, hogy biztosan nem a fogmosástól kopik... És 40 éves múltam, szóval nem hinném, hogy tejfog volt... :-) :-|
2023. szept. 1. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 fölött vagyok, négy tejfogam nem esett ki, mert nem volt alattuk csíra. Ebből 2 tömve sincs. Röntgenen látszik, hogy van még pici gyökerük, de már szívódik fel mindnek.
2023. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: Hát nem tudom, szerintem tuti, hogy nekem már nincsenek tejfogaim (na jó, max. 99.99%), de jó is lenne, ha ez lenne rá a magyarázat... Talán ez lenne a legjobb... De erről azért csak tudtam volna már, vagy mondták volna... Azért sokszor voltam én korábban fogorvosi kezelésen... De tényleg, bárcsak így lenne...


Amúgy az kimaradt a kérdésleírásból, hogy jövő héten péntekre kaptam időpontot a fogorvoshoz (ami viszonylag még nem is sok várakozási idő), remélem ő majd meg tudja mondani, hogy miért történt ez... De gondoltam addig megkérdezem itt is, hátha lesz olyan, aki tudja...

2023. szept. 1. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Hármas vagyok. 25 éves koromig jártam addig három fogorvosnál, soha nem mondták, hogy ezek tejfogak. 25 évesen voltam először a mostani fogorvosomnál, ő elsőre megmondta, hogy ezek azok, mert máshogy néznek ki, mint ahogy a csontfognak kellene. Én is úgy voltam vele először, hogy ezt azért csak mondták volna előtte is, ezért küldött röntgenre és ott már számomra is egyértelmű volt, teljesen más az állkapocsban lévő részük.


Egyébként ha nincs valamilyen nagyon durva betegséged (skorbut, ínysorvadás), nem volt sérült a fog (mondjuk nem estél előtte el úgy, hogy a gyökere törhetett el) és előtte nem mozgott, szerintem ennyire könnyen csontfog nem esik ki.


Anyukámnak volt foga, ami meglazult, és mivel rossz volt, azt mondták, egyszerűbb kihúzni, és az se jött ki könnyen.


Majd írd már meg mi volt, jó?

2023. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Megint én vagyok, csak közben láttam, hogy felső fog, és eszembe jutott, hogy még gyerekkoromban esett ki evés közben tejfogam úgy, hogy észre se vettem, csak ahogy rágtam az ételt, úgy éreztem, hogy valami nem oké.


A csontfog maximum letörik evésnél, de előzmény nélkül ki nem tud esni.

2023. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#3 & #5 & #6: Meg fogom majd írni pénteken feltétlenül, hogy mit mondott a fogorvos... :-)
2023. szept. 2. 21:55
 8/9 A kérdező kommentje:

Voltam fogorvosnál, NEM a fogam esett ki, hanem a (rajta lévő) korona, amire én azt hittem, hogy fog... Sajnos anyukám is azt hitte, hogy fog, és kidobta, pedig azt egyszerűen vissza lehetett volna ragasztani a helyére... Most, hogy kidobta, és nincs már meg, újat kell csináltatni, szóval kb. 40 ezer HUF-ot gyakorlatilag kidobott az ablakon... :-(


Tanulság: ezentúl bármi is essen ki a számból evés közben, azt mindenképpen megőrizzük, nem dobjuk ki...

2023. szept. 8. 18:10
 9/9 anonim ***** válasza:
De még így is olcsóbb, mintha fogat kéne csináltatni!
2023. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!