Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem múlik el a fogászato...

Miért nem múlik el a fogászaton kapott érzéstelenítő injekció hatása?

Figyelt kérdés
3,5 órája kaptam, és még mindig zsibbad az arcom. Ez azért érdekes, mert kaptam 2 hete is, és az már másfél óra múlva elmúlt(mindkettőnél tömésről volt szó). Az orvos csak annyit mondott, hogy 2 órán belül ne egyek, azóta sem ettem. Meddig fog még tartani? Ez lehet baj?

2023. szept. 8. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy 5 óra múlva múlt el teljesen.
2023. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mar en is megfigyeltem, van, amikor kimegy kb 2 ora alatt, van amikor 4 ora utan is erzem. ( Sima fogtomes eseten).


Nem ertek hozza, nem tudom mitol fugg. Talan mas fajta es mas mennyisegu erzestelenitot hasznalnak? Passz.

2023. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy másfajta, de mondjuk a mennyiség is lehet akár az oka, vagy lehet hogy nem mindegy, hogy hova adják. Érdekes, mert még bölcsességfog húzás után is kiment kb 2 óra alatt, de akkor a legkisebb bajom is nagyobb volt annál, hogy zsibbadok.
2023. szept. 8. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ne izgulj el fog múlni:) Az előző válaszolóknak van igaza, ha lidocaint kapsz és azt a megfelelő idegcsatiba adják be akkor az kb 30-50 percig hat, ha kevésbé adják jó helyre akkor sajnos sok ember a várakozási idő letelte után már érzi a kezelést:/ Ezért szokták általában több helyre elosztva beadni:) A másik gyakran alkalmazott szer az un. ultracain amelynek sokkal erőteljesebb a hatása: 2-3 órán át intenzív (főleg ha jól beadják:)) zsibbadást érzel és általában 4-5 óra múlva megy ki teljesen a hatása. Az ultracain azért kellemetlen, mert nagyon sokáig nem lehet utána étkezni a félrenyelés veszélye miatt- a 2 óra inkább a fogkezelésre vonatkozó javaslat lehetett-, ugyanakkor kevésbé allergizál, és alkalmazása során ritkán van szükség a kezelést követő esetleges fájdalomcsillapításra. Én imádom, érzékenység miatt mást nem is szoktam kérni, ugyanakkor szájsebészeten már alapvetően ezzel dolgoznak- szóval sokszor fogsz még vele találkozni:) Kitartást a kizsibbadáshoz, úgyis péntek van, hamarosan tudsz majd nasizni:) UI: kezelési mellékhatásként inkább a vérzés, nyílt seb, lüktető fájdalom, fog körüli akut ínygyulladás vagy az átmeneti szájzár, esetleg szövetsérülés (arcon traumás-felszívódó- elváltozások) szokott előfordulni- a zsibbadás fennmaradása nagyon nagyon ritkán jelenthet problémát- úgyhogy nincs miért aggódnod:)
2023. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem fél napig szokott tartani. Ezért már inkább kérem, hogy ne adjanak be.
2023. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talan azert, mert negy oran keresztul hat. Pontosan.
2023. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi adagot adnak.
2023. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#4 Nagyon szakszerű válasz, köszi, fogalmam sincs, hogy melyik lehetett. Nagyjából 2-3 perc múlva kezdtem el érezni, és minden környező részem zsibbadt tőle, gondolom nem kell bemutatni. Úgy éreztem magam, mint egy hörcsög.:D Illetve a többieknek is nagyon köszönöm! Mostanra végre megszűnt a zsibbadás. Mindenkinek ment a zöld.
2023. szept. 8. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!