Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászaton érzéstelenítő...

Fogászaton érzéstelenítő injekció hány hetes korig nem ajánlott?

Figyelt kérdés
Dokim azt mondta hogy csak a 2. trimeszterben térjünk vissza rá ha nem sürgős. De én még tartok tőle.
2012. aug. 2. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:

nem egyetlen egy típusú érzéstelenítő injekció létezik, tehát már a legelejétől a legvégéig lehet olyat érzéstelenítőt adni, ami nem veszélyezteti a magzatot

fogászati asszisztens

2012. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez a doki csak azt az 1 félét ismeri, de ezt mondta. Azt mondta hogy nem elég a lidokain, az injekciót meg csak később ajánlja.
2012. aug. 2. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a fogorvos, hogy a helyi érzéstelenítő nincs hatással a magzatra. Esetleg másik orvost nem tudnál megkérdezni? Ha gyulladásod van, azt jó lenne minél előbb kezelni.
2012. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ultracain D-S Forte injectio, a gyógyszergyártó cégajánlása szerint terhesség során is kíméletes érzéstelenítő anyagnak tartott gyógyszer. A méhlepényen kismértékben átjut. Az anyatejbe lényeges mennyiségben nem jut be.


Lidocain injectio, a méhlepényen átjut a babához, így a terhesség első harmadában csak gondos mérlegelés esetén alkalmazható. Az anyatejbe kis mennyiségben átjut, de ez nem káros a babára.

2012. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nekem a múlt héten (33. hét) ultracaint adtak, nem is fájt.


Egyetértek, ha gyulladásod van, kezeltetned kell minél hamarabb, mert problémákat okoz.

2012. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, pont az Ultracain, ami adható, ezt kapják a kismamák, a lidokainra érzékenyek és a szívbetegek is, csak nem akartam túl szakmásan válaszolni

az nem létezi ,hogy ne ismerje a dokid, kell is lennie a rendelőben, mert soha nem lehet tudni, hogy mikor érkezik egy páciens, aki ebből vagy abból az okból kifolyólag nem kaphat lidokaint

2012. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rokonunk a fogorvosom, mondta hogy az elso trimeszterben nem ad injekciot. Mindegyik erzestelenitoben van erszukito. Meg abban is, amit kismamaknak ajanlanak. Az elso 12. hetben nem ajanljak az erzestelenitot. Az en fogamat is a 13. hetben csinaltuk meg:))
2012. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is ultracain-s -t kaptam, 11. héten húzták a fogam, ráadásul nagyon megszenvedtem vele, egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne vegyek be (összesen) két algopyrint, mert annyira fájt. (pedig nem vok az a fajta, aki mindenre mindjárt tömi a gyógyszereket magába).Egészséges a kislányom, semmi baja. (Az meg már milyen, hogy a múlt hónapban meg úgy kihúzták a lyukas bölcsességfogam, hogy egy szem gyógyszert be nem vettem rá....)
2012. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!