Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig lehet nyitva a fog...

Meddig lehet nyitva a fog gyökérkezelés után?

Figyelt kérdés
Ma nyitották meg ügyeleten, de 1 hónap múlva van csak időpont az orvosomnál. Nem kellene addig kitisztítani?
2023. szept. 18. 19:30
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
De kellene, minimum hetente. Keress másikat akkor. Mondjuk én ezt sosem értettem, mert egy ilyen tisztítás nem tart sokáig.
2023. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Körzeti orvos, nem tudok most átmenni magánba mert 40ezer ft körül lenne. Október 5-re kaptam időpontot. Azt mondta addig egyek a másik oldalon, meg tisztogasss. Ja, 3 hétig.
2023. szept. 19. 08:53
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de nálam volt ilyen anno, elmentem a szájseb. klinikára, franc fog várni ennyit, nem tesz jót a fognak. Ügyeletre menj akkor vissza és mondd el mi a problémád, csak megcsinálják, mobdd, hogy fáj még mindig.
2023. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, szerintem jövő héten elmegyek hogy fáj, nem tudom kitakarítani.
2023. szept. 19. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Én magánba járok, mindig, a sok rossz tapasztalat miatt. Mult kedden nyitotta meg a fogam, ma már 3-adszor voltam tisztitáson és gyökérkezelésen és ma rakott csak bele gyógyszeres tömést. Mjuk fizetek is minden alkalommal, csodálkoztam ma egy kollegám is volt gyökérkezelésen,1 kezelés majd ideiglenes tömés okt 10-re kell visszamennie. Ja az is körzetes.
2023. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos ez attól is függ, hogy miért hagyták nyitva, ezt általában ugyanis tályog esetében szokták csinálni, hogy ürüljön a genny. Ebben az esetben lássuk be, hogy ennél jobban nem nagyon tud befertőződni az a fog, amennyiben tudod tisztítani.

1! Most képzeld el, hogy van egy 8 órás munkaidőd, ami szépen fel van telítve az utolsó percig, tehát ebből a 8 órából valóban 8 órát fogsz dolgozni. Majd megjelenik néhány ember, hogy tessék itt van még néhány munka, nem sok, csak 5 darab, nem sok idő egyik sem, 5-25 percig tartó kis munkák, de a hozzá kellő anyagokat te vedd meg a saját pénzedből, illetve eldöntheted, hogy az amúgy meglévő munkádat fogod slendrián módon megcsinálni azért, hogy időt találj a plusz melóhoz, vagy ingyen túlórázz.

Mert amit most leírtál, azzal ezt kéred a fogorvosoktól. A fogorvosok időpontra dolgoznak, fel van töltve a rendelésük. Nálunk legalábbis 2 hónapra előre minden időpont foglalt. Szeretném kérdezni, hogy kinek a kezelése nem annyira fontos, hogy le lehessen csiappantani az idejéből és ezáltal rossz minőségű munkát csinálni? Mindamellett, hogy egy ilyen "átöblítés" tb-re nem is elszámolható, ilyet nem ismer a rendszer, tehát nemhogy ingyen csinálná az orvos, de az anyagköltséget, amivel ez a pár perces beavatkozás jár mind az orvos saját pénztárcájából lenne finanszírozva. For your info. A rendszert tessék hibáztatni, mert nyilvánvalóan az van rosszul kitalálva, ha tömeges problémáról beszélgetünk. Mégsem látom, hogy kivonulnának tömegek a Parlament elé elégedetlenségükben...

2023. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!