Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire elfogadható, hogy...

Mennyire elfogadható, hogy egy fogorvos telefonál kezelés közben?

Figyelt kérdés

Ugye itt a higéniára gondolok elsősorban. Gumikesztyű van rajta de ha megfogja közben a mobilt mennyit ér?

(Inkább költői a kérdés)


2023. okt. 3. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen elfogadható. 👀
2023. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Arra való az asszisztens.

Ha pedig személyes okokból használja, azt legszívesebben felrúgnám.


Munka közben NEM telefonozunk!

2023. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem etikátlan és elfogadhatatlan is.
2023. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem higiéniás szempontból kevésbé zavar a dolog, legalábbis egy sima tömésnél nagy gond nem lehet ilyesmiből. Feltételezzül, h nem koszosabb a telója, mint a miénk. Sztem az sokkal gázabb, h nem arra figyel maximálisan, amit csinál. Egy orvosnál ez egyszerűen elfogadhatatlan. Ha munka közben beszél az is és az is, ha félbehagyja a kezelést telefon miatt. Ez hatványozottan igaz a magán orvosra. Ott hagyok nem kevés pénzt, szóval amíg ott vagyok, addig az én gondommal foglalkozzon, senki mással.
2023. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Akkor a legjobb amikor éppen fúr.
2023. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az asszisztense vette fel, de utana atvette, eleg sokan keresték. Nem, nem sima tömés volt, hanem húzás vagyis nyitva minden, ne ertsétek félre az is zavar hogy ott hagyja a munkat, de franc tudja ilyenkor mit nyel be az ember. Voltam olyan nőgyógyásznál is aki kezelés közben mobilozott, meg meg ki is ment a szobaból. Az is valami fiatal pasika volt. Szóval sajnos nem egyszeri eset.
2023. okt. 3. 16:46
 7/15 A kérdező kommentje:
En azert tartom ezt furcsanak, mert nalunk belénkverték a higéniát a kozmetikus iskolaban es gyakorlati helyen, mindig mindent fertőtlenítettünk, mindig kézmosás, mindig amikor máshoz nyúlunk után vissza a bőrre. Amikor van egy nyílt seb akkor ez mennyire gáz, ennyire érdektelenek ma már?
2023. okt. 3. 16:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el az orvosokba ezerszer jobban beleverik a higiéniát az egyetemen, aztán mégis vannak ilyen sutyerákok látod. Én simán szólnék ilyenért. Kötözésen voltam a lábammal, a nővér leejtette azt a gumis géztekercset, vagy mi a neve, amivel rögzíti a géplapot. Felvette és tette volna rá. Szóltam neki, h azt rohadt gyorsan pattintsa a kukába és bontson egy újat. Nem tetszett neki, de sz*rom le. Én nem fogok fertőzést kapni amiatt, mert ők hanyagul végzik a dolgukat.
2023. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tetted, hogy szóltál, inkább tartsanak ennek vagy annak a te tested, te viseled a következmenyeit a könnyelműségnek.
2023. okt. 3. 19:11
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Amennyiben fertőtleníti utána a kezét, úgy nincs vele semmi gond. Ha véres kézzel hozzányúl, az meg az ő baja, neki kell utána a füléhez tartani úgy.

A telefonozásról pedig: egyáltalán nem mindegy, hogy a haverral beszéli meg bájcsevegve az esti kocsmaprogramot, vagy a gyerekei miatt hívják. Azt gondolom, hogy annyi tolerancia mindenkibe kellene, hogy szoruljon, hogy elfogadja, hogy vannak őnála fontosabb személyek egy orvos életében, és az a pár másodperc, vagy pár perc bele kellene mindenkinek férjen, ha tényleg fontos dologról van szó. Felrúgnád az orvost? Nagyon cukimumi ez a nagyszájúskodás, megnézem te hogy rúgsz fel bárkit, amikor épp egy tűvel közelít feléd. Én fogorvos vagyok, a legnagyobb szájú is olyan picikére összemegy, mikor meglátja a kezemben a tűt, hogy rendesen szánalomra méltó ez a néhány komment, hogy anonim módon milyen sztorikat adtok elő, miközben a való életben az a nyekergés, az a vekengés, az a nyavalygás, azok a sóhajok, amit egyik másik nyikhaj előad...

Munka közben nem telefonozunk? Mert te ott ki vagy? Elmondom: egy páciens a sok közül. Az orvosi rendelőben az orvos rendel, nem a páciens. Te az étteremben rendelhetsz. Ha nem tetszik egy rendelő attitűdje, semmi baj, akkor el lehet menni máshová, azt ha sorozatosan gondok vannak és nincs betege az orvosnak, akkor esetleg elgondolkodik a viselkedésén, de azért, mert egy valaki lemorzsolódott, miközben mások amúgy elégedettek vele, nem fog ám krokodilkönnyeket hullatni, jó eséllyel fel sem tűnik neki, hogy te már nem odajársz.

Néhány példa, hogy miért vettem fel az elmúlt hetekben a telefonom (mindig megnézem, hogy ki hív és akiről azt gondolom ,hogy nem sürgős, azt nem veszem fel), ami után amúgy fertőtlenítettem a kezem: Felhívott például a fogtechnikusom egy munka miatt. Gondolom, amennyiben a ti fogpótlásotokról lenne szó, akkor mindjárt nem bánnátok annyira a telefonozást. Felhívott a férjem, hogy a bölcsiből a kisfiamat mégis el tudja hozni és így nekem sem kell sietnem (összekapkodnom a munkát, ami lehet akár valamelyik kommentelő tömése is). Felhívott apukám, aki sosem hív amúgy munka közben, csak ha gond van - meghalt a nagymamám. Akinek ezekkel a hívásokkal gondjai vannak, az nálam nem fog ellátását kapni, ha milliókat is pakol le az asztalra, nem vagyok kilóra megvehető. Ha fontos, felveszem, mert vannak fontosabb dolgok is az életben egy odvas fognál. Akinek nem tetszik, az ne jöjjön hozzám, én sem szívesen látom, megvagyok én az ő pénze nélkül is. Egy biztos: ha valaki a 8-as válaszhoz hasonlóan viselkedne (5 év alatt nem volt példa rá - ez is csak azt mutatja, hogy csak ilyenkor van nagy szátok), az a következő percben már kint találná magát az utcán és többet nem is kapna ebbe a rendelőbe időpontot. Mindezt ugyanis lehet kultúrált módon is előadni, nem ilyen tahóci stílusban. A magánrendelőben az orvos bárkit bármikor elutasíthat, egy jól menő orvos meg nem fog pár tíz ezer forintért le menni kutyába. S mivel kisvárosban lakunk és a férjem is fogorvos, így még aznap értesülni fog minden valamire való kolléga az illető viselkedéséről. Mivel kommunikálunk ám mi egymással és aki gyökér, arról értesítjük egymást. FYI.

BTW: körzetből is ki lehet rakni bárkit, csak sok adminisztrációval jár, ezért nem mindennapos, de ha valaki sokat akadékoskodik, az is járhat úgy, hogy egyszer csak más orvoshoz tartozik, esetleg kilométerekkel arrébb. Sokkal szerényebben. És ezzel nem felmentek minden bájcsevegős kollégát, mert azzal én sem értek egyet, pusztán felhívom a figyelmet, hogy a mi munkánk nem ér véget a fogfúrásnál és mivel emberek vagyunk mi is, ezért lehet igenis fontos az a telefon, mégha fizetős is a beteg. Szomorú, hogy valaki azt gondolja, azért a pénzért megvásárolja magát az orvost és annak fontossági sorrendjét.

2023. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!